Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı (LÖSEV)

'Sağlıklı Yaşam' forumunda YAREN tarafından 13 Şub 2010 tarihinde açılan konu

 1. Ankara Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı

  [​IMG]

  LÖSEV, Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı, Türkiye'nin her tarafında lösemili çocuklarımıza ve ailelerine ücretsiz hizmet veren kuruluştur.
  Kar amacı gütmeyen ve kamu yararına çalışan; Sosyal güvencesi olmayan veya lösemi gibi zor bir tedaviyi karşılayamayacak kadar yoksul olan binlerce lösemi hastası çocuğa tamamen ücretsiz tedavi ve eğitim hizmetleri vermektedir.
  Ailelerine ise maddi yardımlar ve psikolojik destek sağlamaktadır.
  Her lösemi hastasının 3 yıl süren tıbbi tedavisi yaklaşık 250.000 TL'yi bulmaktadır.
  Buna karşın, LÖSEV'e kayıtlı ailelerden %87'si yoksul aile çocuklarıdır.
  %11'nin ise hiçbir geliri yoktur.
  Ekonomik güçlük çeken lösemili çocukların ailelerine kömür, giysi, gıda, temizlik malzemesi, oyuncak, kırtasiye, ev eşyası gibi yardımlarda bulunulmaktadır.
  500'e yakın çocuğa karşılıksız sağlık ve eğitim bursları verilmektedir.

  Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı tamamen lösemili çocuk hastalara özel Türkiye'nin ilk ve tek Lösemili Çocuklar Hastanesi "LÖSANTE"yi kurmuştur.
  Hastanede lösemi tedavisinde gerekli olan hijyenik ortamlar ve iyi beslenme koşulları sağlanmış olup ücretsiz tedavi hizmetleri verilmektedir.
  Yoğun tedavileri sebebiyle derslerine devam edemeyen çocuklarımızın eğitimlerinin aksamasını önlemek amacıyla "Lösemili Çocuklar Okulu'' açılmış, profesyonel ve gönüllü öğretmenler eşliğinde sürdürülen çalışmalarla çocuklarımızın yaşıtlarıyla aynı seviyede eğitim alabilmeleri amaçlanmıştır.
  Okul ve hastanede çocuklarının tedavisi sırasında güçsüz düşen anneler için ayrıca eğitim programları uygulanmakta ve psikolojik destekler sağlanmaktadır. Çocuklarının tedavisi için Ankara'ya giden ailelerimize ise "Lösemili Çocuklar Konağı"nda ücretsiz olarak konaklama imkanı sağlanmaktadır.

  Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı lösemi hastalığını ülkemizde sorun olmaktan çıkarmak, hastalığın tanı ve tedavisindeki başarı oranını yükseltmek, lösemi hastalığına karşı toplum bilincini ve duyarlılığını artırmak, ülkemizdeki tüm lösemili çocuklara ulaşabilmek için Türkiye genelinde seminerler, kampanyalar düzenlemekte ve projeler yürütmektedir.
  Lösemili Çocuklar Kenti Projesi Vakfınca hazırlanmış ve yakın gelecekte hayata geçirmeye yönelik çalışmalar hız kazanmıştır.

  Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı başarılı faaliyetleri sonucunda 2007 yılında Birleşmiş Milletler Ekonomik ve Sosyal Konseyi tarafından "Özel Danışmanlık Statüsüne Sahip STK" akredite edilmiştir.


  LÖSEV tüm bu faaliyetlerini duyarlı kişi ve kuruluşların destekleri ile gerçekleştirmektedir. Tüm dünyada lösemi tedavisinin başarı ile sonuçlanması ancak bireysel ve kurumsal desteklerle mümkün olabilmektedir.

  LÖSEV- Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı
  Reşit Galip Cad. İlkadım Sk. No:14 GOP-ANKARA
  LOSEV - Losemili Cocuklar Vakfı
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 14 Mar 2013