Lokal Fazlalıklar ve Çözümler...

'Kişisel Bakım' forumunda Blue tarafından 5 Ekim 2009 tarihinde açılan konu


 1. Lokal Fazlalıklar ve Çözümler...
  Lokal fazlalıklar ile selülit problemi birbiri ile en çok karıştırılan konuların başında yer almaktadır. Daha önce selülit konusuna "selülit" sayfalarında ayrıntılı bir şekilde yer vermiştik.

  Lokal fazlalıklar ise yaşına ve boyuna göre normal görünüm ve kiloda olan bir kişinin vücudunun sadece belirli yerlerinde oluşan ve depolanan yağ birikimleridir. Bu daha çok vücudumuzdaki yağ dağılımı ile ilgili bir durumdur. Dikkat ederseniz, giyinikken çok ince gibi görünen bir bayanın bikini ile belden aşağısının üstüne oranla daha geniş yada kalın oldğuna çok sık rastlarız.

  Bunun tam terside mümkündür, yani bacakları çok ince olduğu halde mide, bel, karın bölümünde yağlanma olanlar da vardır. Bu farklılıkların olması çok doğaldır. Çünkü her birimiz farklı gen özellikleri taşıyan, farklı metabolizmalara sahip varlıklarız. Bu durumda yapılması gereken kişinin yaşını, yeme yeme içme alışkanlıklarını, vücut yapısını ve vücudundaki yağ dağılımını göz önünde bulundurarak vücudunda görsel açıdan orantısızlık yapan fazlalıkları sağlıklı bir şekilde cerrahi müdahalede bulunmadan gidermektir. Biz merkezimizde lokal fazlalıklara yönelik son teknoloji ürünü bilgisayar programlı proslim 24 ve prosor cihazlarını bir arada kullanmaktayız. Bu cihazların en önemli özelliği kişiye özel program uygulama imkanı sunabiliyor olmalarıdır.

  ProSlim24 cihazının lokal fazlalıklar programı ile kaslara aktif spor etkisi yaptırarak depolanmış yağların enerjiye dönüştürülüp harcanması, selülitli dokunun çözülmesi ve özellikle karın, kalça ve iç bacak gibi yerlerde elastikiyetini kaybetmiş kasların sıkılaşıp toparlanmasını sağlar. Kişinin lokal fazlalıklarıyla birlikte selülit problemi de varsa cihazlardaki selülit programı da devreye girebilir.

  İkinci aşama olarak sonucun kalitesini ve kalıcılığını arttırmak için Presör cihazı devreye girer ve vücudu ödem ve toxinlerden arındırmakla beraber kan dolaşımını düzenler.

  Problemin derecesine göre program tamamen doğal içerikli olan yosun ve deniz kili uygulamaları ile de desteklenebilir. 10-15 seanslık bir kür programı sonunda lokal fazlalıklarda gözle görünür bir düzelme ve gevşemiş kaslarda sıkılaşma sağlanır. Aç kalmadan dengeli bir beslenme programı uygulamak ve programa düzenli olarak devam etmek beden küçülmesiyle birlikte kişiyi kilo fazlalıklarından da arındırır.

  Selülit ve lokal fazlalıklar programına başlayan bir kişi programa düzenli bir şekilde gelmek kadar yemesine, içmesine ve aşağıda belirtilen hususlara da dikkat etmelidir.


  1. Dengeli ve düzenli beslenmelisiniz.
  2. Tek tip gıda tüketiminden vazgeçmeliyiz.
  3. Asla aç kalmayın.
  4. Azar azar ve sık sık yemeyi tercih edin.
  5. Asla çok düşük kalorili ve şok diyetler uygulamayın.
  6. Kahvaltınızı kuvvetli akşam yemeğinizi çok hafif yemeyi tercih edin.
  7. Akşam yemeğini çok geç saatlerde yemeyin.
  8. Bol su için.
  9. Tuz Tüketimini azaltın.
  10. Çay, kahve, kola, soda, meşrubat ve alkol tüketimini azaltın.
  11. Taze sıkılmış meyve suları ve bitki çaylarını tercih edin.
  12. Sabah kalkar kalkmaz ve akşam yatmadan önce ılık su içine limon sıkıp için.
  13. Öğünlerden 30 dakika önce 1-2 bardak su için.
  14. Yemek yerken su içmeyin.
  15. Çok hızlı yemeyin.
  16. Meyvenizi yemek aralarında yemeyi tercih edin.
  17. Porsiyonlarınızı azaltın.
  18. Yemekten hemen sonra dişlerinizi fırçalayın.
  19. Sakız çiğnemeyin, çok çabuk acıktırır.
  20. Televizyon karşısında ya da kitap okurken atıştırmayın.
  21. Elma, armut ve bunun gibi meyveleri lifli oldukları için kabukları ile yiyin.
  22. Beyaz ekmek yerine, kepek ekmeği tercih edin.
  23. Süt, peynir, yogurt gibi ürünlerin light olanını tercih edin.
  24. Doğal şeker yerine, tatlandırıcılar kullanın.
  25. Sofranızdan yeşil sebze ve meyveyi eksik etmeyin.
  26. Kırmızı et yerine beyaz eti tercih edin.
  27. Katı yağlar yerine, zeytinyağı kullanın.
  28. Kızartma yerine ızgara buğulama, haşlama ya da fırında pişirme gibi yöntemlere uygulayın.
  29. Yağlı şekerli ve unlu pastane ve bakkaliye urunlerinden kaçının. (Çikolata, gofret, bisküvi vb.)
  30. Kuruyemiş sakatat şarküteri ürünleri sos ve kremalardan uzak durun.
  31. Dolaşımı engellediği ve oksijen oranını azalttığı için sigara içmeyin.
  32. Düzenli egzersiz yapmaya özen gösterin.
  33. İdeal kiloda olduğunuz günlerinizdeki bir resminizi buzdolabına yapıştırın.
  34. Yediklerinizi mutlaka not edin.
  35. Haftada bir gün tartılın.
  36. Kendinizi çok sevin ve asla umutsuzluga kapılmayın.

  Lenf Drenaj Masajı

  Özellikle selülit, lokal zayıflama ve vücut sıkılaştırma programlarında sonucun kalite ve kalıcılığını arttırmak için proslim24 aracı ile birlikte uygulanan yöntemdir. Prosör adı verilen bir cihaz ile gerçekleştirilen bu yöntem ayak parmak uçlarından itibaren bele kadar uygulanan yoğun bir masaj tekniğine dayalıdır. Sistemin en önemli özelliği vücutta lokal fazlalık ve selülite yol açan ödem ve toksinlerin atılmasını ve dolaşım sisteminin düzenlenmesini sağlamaktadır.

  Selülit ve lokal fazlalık programlarında tek başına uygulanabileceği gibi uzun vadede kişinin tekrar aynı sorunlarla karşılaşmaması için ProSlim24 cihazıyla birarada uygulanabilir. Günde ortalama 1,5 - 2 litre su içilirse alınacak sonuç mükemmel olacaktır. Son derece dinlendirici ve rahatlatıcı bir masaj yapan bu cihaz bacaklarda
  oluşan ağırlık ve ağrı hissinin de azalmasına yardımcı olur. 10-15 Seanslık bir kür sonucunda selülitli dokunun çözülmesini ve vücudun forma girmesini sağlar. Problemin derecesine göre prosör cihazını tamamen doğal içerikli deniz kili ve yosun ürünleri ile de destekliyebiliriz