Logitech G35

'Teknoloji Haberleri' forumunda Pardus tarafından 25 Ekim 2009 tarihinde açılan konu


 1. Logitech G35 İnceleme

  Piyasada bulunan kulaklıkların çoğunu birbirine benzetiyorsanız, farklı özellikleri ile dikkat çeken Logitech G35'e bir göz atmanızı tavsiye ediyoruz.

  Özellikle klavye ve fareleriyle beğeni toplayan Logitech'in kulaklık setleri de genel olarak dikkat çekici olmalarıyla biliniyor. G35 adı verilen bu kulaklık sahip olduğu üstün özelliklerle dikkat çekiyor. G35'in ilk dikkat çeken özelliği sağlam ve etkileyici tasarımı. Ondan sonra gözünüze sol kulaklıkta bulunan tuşlar çarpacaktır. Burada bulunan üç adet tuşa ister ürünle beraber gelen yazılım ile ekolayzır profilleri atayabilir, ister WinAmp, iTunes gibi programları çalıştırmaya ayarlayabilir, isterseniz de bu programlar için ileri, geri, çalma tuşlarını atayabilirsiniz.

  G35'in üzerinde bulunan tuşlara çeşitli görevler atayabiliyorsunuz

  Bunların altında bulunan ses ayarının ise gayet rahat kullanıldığını söylemeliyiz. G35'in en önemli özelliği ise bilgisayara USB üzerinden bağlanması. 3,5 mm jak yerine USB'den bağlandığı için sesin dijitalden analoga dönüştürülmesi kulaklıkta yapılıyor. Böylece sistem içinde oluşan elektriksel sesten etkilenme ihtimali kalkıyor. Ancak bu durumun bir de eksi yönü var ki o da eğer iyi bir ses kartınız varsa bundan USB ile faydalanamıyorsunuz.

  Ses kalitesi ve rahatlık
  G35 ses kalitesi bakımından gayet iyi bir ürün. Yüksek ve orta frekanstaki seslerde hiçbir sorun yaşanmıyor fakat düşük frekans için aynı şeyi söyleyemeyiz. G35'in özellikleri arasında 7.1 kanal surround ifadesi bulunuyor. Filmlerde ve oyunlarda zaman zaman bu etkiyi yakalasak da yine de etkilendiğimizi söyleyemeyeceğiz. Zaten cihazın her kulakta birer tane olmak üzere iki adet fiziksel sürücüsü var.

  Yastık kısımları kulağınızı tamamen sarıyor

  Ürün kulağınızı tam olarak kaplıyor. Yani yastık kısımları kulağınızın dış kısmına denk gelmeyip tamamen sarıyor. Böylece hem dışarıdan gelen seslerden etkilenmeniz, hem de kulaklıktan çıkan sesin dışarıdakileri rahatsız etmesi engellenmiş oluyor. Bunun böyle avantajlarının olmasının yanında bazı dezavantajları da var. Kulağınız tamamen kapandığı için hava alamıyor ve uzun süre kullanımda terletip, rahatsız ediyor. Ayrıca 340 gr olan G35'in oldukça ağır olduğunu da söylemeliyiz.

  Mikrofon ve sonuç

  G35'in üzerinde ayrıca bir de mikrofon bulunuyor. Bu mikrofonun ses kalitesi hakkında iyi şeyler söylenebilir. Dışarıdan gelen sesleri engelleme konusunda mikrofon gayet başarılı. Ayrıca yukarı kaldırdığınızda otomatik olarak kapanması da iyi düşünülmüş bir özellik.


  Mikrofon yukarı kaldırılınca kendiliğinden kapanıyor

  Sonuç olarak Logitech G35 sahip olduğu özellikler bakımından gayet başarılı bir ürün. Düşük frekanstaki seslerde yaşanan sorunlar dışında çok fazla dikkati çeken bir sorunu bulunmuyor.

  Teknik özellikler

  Logitech G35

  Kulaklık seti

  Ses çıkış modu: Surround 7.1
  Tepki bant genişliği: 20 - 20000 Hz
  Duyarlılık: 90dB
  Özdirenç: 32 Ohm
  Diyafram: 1,6 inç
  Bağlantı: USB
  Ağırlık: 340 gr
  Kablo uzunluğu: 3,05 m