Lisede sınıfta kalana 4 sınav hakkı

'Etüt Merkezi' forumunda Elfida tarafından 29 Temmuz 2011 tarihinde açılan konu


 1. Sınıfta kalan lise öğrencisine 4 yeni sınav hakkı
  Lisede sınıfta kalan öğrenciye 4 ek sınav

  2011 Lisede Kalana ek sınav hakkı getirildi Ortalama yükseltme ve sorumluluk sınavlarında da başarılı olamayan öğrencilere 4 dersten ek sınav hakkı verildi.

  Genelge;

  Genelgeye göre, Eylül ayında yapılacak olan sorumluluk sınavı döneminde, önceki yıllardan sorumlu olunan dersler ile alan değişikliğinden dolayı sorumlu tutuldukları derslerin yanı sıra, ders kesiminde gerçekleştirilen ortalama yükseltme ve sorumluluk sınavları sonu itibariyle sınıf geçip geçmediklerine bakılmaksızın öğrenciler bu öğretim yılında öğrenim gördükleri sınıfta başarısız oldukları en fazla 4 dersten sınava alınacak.

  Sınava girilecek dersler, 15-23 Ağustos 2011 tarihleri arasında öğrenci velileri tarafından dilekçe ile okul müdürlüklerine bildirilecek.

  İkinci defa sınıf tekrarı durumuna düşmesi sebebiyle, 2010-2011 eğitim-öğretim yılı ders kesimi veya ortalama yükseltme ve sorumluluk sınavları sonu itibariyle okulla ilişiği kesilen öğrencilerden, bu genelge kapsamında yapılacak sınavlardan yararlanmak isteyenlerin de başvuru tarihlerinde tekrar eski okullarına kayıt olarak sınava girecekleri derslere ait müracaatlarını yapmaları gerekiyor.

  Sınav takvimi hazırlanırken 2011 ÖSYS’de herhangi bir yükseköğretim programına kayıt hakkı kazanan ve bu genelge kapsamında sınava girecek öğrencilerin durumları da dikkate alınacak.
   


Similar Threads: Lisede sınıfta
Forum Başlık Tarih
Etüt Merkezi Lisede bir yıl erken mezun olma uygulaması 3 Haziran 2009
Etüt Merkezi Hangi Liseden Mezunsunuz..? 3 Ekim 2008
Etüt Merkezi İlköğretimde Kaç Zayıfla Sınıfta Kalınır 3 Kasım 2013
Etüt Merkezi İlköğretimde Sınıfta Kalma Var mı? 24 Mayıs 2013
Etüt Merkezi Kur'an-ı Kerim Dersi Kaçıncı Sınıfta Başlıyor 30 Ağustos 2012