lise tercihi hakkında bilgi istiyorum??

'Sorun Cevaplayalım' forumunda yaceto tarafından 8 Eylül 2011 tarihinde açılan konu


  1. Ben ortaöğretim 3. sınıf öğrenciyim.Bu sene son sbs sınavıma gireceğim.istediğim meslek anaokulu öğretmenliği ve kazanmak istediğim bu meslek dalının bulunduğu alandaki FAKÜLTE , fakat düz liseye gidersem fakülteyide kazanabilirmişim.Bende aynı şekilde meslek lisesine gidersem bu bölümün fakültesi olur mu? bunu öğrenmek istiyorum .. Birde almam gerekn puan nedir?
       2. Anadolu liselerine, anadolu imam hatip liselerine, çok programlı anadolu liselerine, fen liselerine, mesleki ve teknik anadolu liselerine, sosyal bilimler liselerine, mesleki ve teknik eğitim merkezlerine, Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğüne bağlı ve Yerleştirme Esas Puanına (YEP) göre öğrenci alan özel okullara, 2014–2015 eğitim-öğretim yılı için öğrencilerin YEP'ine göre yerleştirme yapılacak.

    Liselere, 2013–2014 eğitim-öğretim yılında ortaokul 8. sınıfı başarıyla tamamlayan, başvuru yapılacak okulun kayıt‐kabul şartlarını taşıyan ve YEP'e sahip olan öğrenciler başvurabilecek.

    Tercihler, öğrenci ya da veli tarafından, https://eokul.meb.gov.tr internet adresinden yapılabileceği gibi öğrencinin 8. sınıfı tamamladığı ortaokuldan ya da herhangi bir ortaokul müdürlüğünden de yapılabilecek.
     


Similar Threads: lise tercihi
Forum Başlık Tarih
Sorun Cevaplayalım Orta Çağda kilise tarafından yasaklanmış şeytanın cisimleşmiş olarak ilan edilen nedi 18 Mart 2012
Sorun Cevaplayalım Kilise nedir kilise hakkında bilgi 11 Mart 2012
Sorun Cevaplayalım açık öğretim lisesine geçiş ile ilgili bilgi 7 Kasım 2012
Sorun Cevaplayalım Türkiyenin en iyi anadolu liseleri 22 Ocak 2012
Sorun Cevaplayalım mondros ateşkes antlaşmasından sonra gelişen olaylar 11 Ocak 2012