Lise Öğrencilerine Yurtdışında Burs

'Etüt Merkezi' forumunda ZeuS tarafından 31 Oca 2012 tarihinde açılan konu

 1. [​IMG]  Lise Öğrencilerine Yurtdışında Burs İmkanı

  Lise öğrencileri için eğitiminin bir yılını değişik bir ülkede geçirmek artık hayal değil.
  YFU Uluslararası Eğitim ve Kültür Programları çerçevesinde 2012-2013 eğitim-öğretim yılında lise öğrencileri 1 yıl süreyle öğrenimlerini yurtdışında devam ettirecek. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından onaylanan YFU (Youth for Understanding) Uluslararası Eğitim ve Kültür Programları kapsamındaki ülkeler; Avustralya, Amerika Birleşik Devletleri, Almanya, Arjantin, Belçika, Brezilya, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa , Hollanda, İsviçre, Japonya, Litvanya, Meksika, Macaristan, Norveç, Şili ve Venezuella.
  Program, ekonomik açıdan imkanı kısıtlı gençlerin öğrenci değişim programına katılmasını kolaylaştırmak amacıyla pek çok ülkeye yönelik burs imkanı da sunuyor. 2011-2013 yılları arasında Mercator Vakfı ile işbirliği yapılarak Almanya'ya yönelik değişim programları için burs sağlandı. Bunun yanı sıra, Danimarka ve Macaristan için de burs imkanı bulunuyor.
  Program ücretini, ekonomik nedenlerle karşılayamayacak öğrenciler, YFU'ya başvurarak burs imkanından yararlanabilir. Başvurular; 1 Nisan 1994-1 Eylül 1997 tarihleri arasında doğmuş ve lise eğitimine devam etmekte olan öğrencilere açık.

  Önümüzdeki eğitim-öğretim yılında, Almanya veya herhangi bir başka ülkede değişim öğrencisi olmak isteyen öğrenciler internet üzerinden başvurularını gerçekleştirebilir.

  Daha detaylı bilgi almak ve başvuruda bulunmak için; TIKLAYINIZ