Liposhaping nedir,Liposhaping yağ aldırma

'Kişisel Bakım' forumunda Sitem tarafından 13 Eylül 2011 tarihinde açılan konu


 1. Liposhaping nedir
  Liposhaping nasıl yapılır
  Liposhaping yağ aldırma
  Liposhaping ile zayıflama

  Liposhaping nedir,Liposhaping yağ aldırma


  Liposhaping, fazla kiloların depolandığı gıdık, kalça, baldır, bacak ve diz arkası, bel gibi alanlara estetik biçim vermek için kullanılıyor. Liposhaping ile bu bölgeler fazla yağlardan temizlenerek inceltiliyor.

  Liposhaping nedir?
  Vücuttaki yağ oranı, yıllar geçtikçe artma eğilimi gösterir ve fazla yağ fiziksel egzersizle diyete direnç gösterir. Liposhaping, vücut bölgelerinin fazla yağlardan temizlenerek inceltilmesi yöntemidir. Bu işlem fazla kiloların depolandığı gıdık, kalça, baldır, bacak ve diz arkası, bel gibi alanlara estetik biçim vermek için kullanılır.

  Liposhaping, kilo verme yöntemi olarak algılanmamalıdır. Bu yöntemle bölgesel yerleşimli yağlar alındığı için, bu miktar kilonuzda büyük fark yaratmaz. Liposhaping müdahalesinde ince kanüllerle çalışıldığı ve deriye birkaç milimetrelik kesilerden girildiği için iz neredeyse hiç kalmaz. Aynı zamanda lokal anestezi uygulandığı için, liposuction yönteminden daha güvenli ve risksiz sayılır. Sadece istediğiniz bölgedeki yağlarınızdan kurtulabileceğiniz için, vücudunuzun şeklini değiştirmek mümkündür.

  Operasyon sırasında neler yapılıyor?
  Önce vücuda verilecek şekil, hastaya gösteriliyor ve yağ alınacak bölgeyle miktar tespit ediliyor. Hastaya yağların kolayca çekilebilmesi için lokal anestezik içeren eritici bir sıvı enjekte ediliyor. Sonra sıvılaşan yağlar ince kanüller ve şırıngayla çekiliyor. Bu yöntemle incelen bölgelerin bir daha aynı oranda yağlanması söz konusu olmaz. Çok fazla kilo alındığında bile, bu bölgelerdeki yağ birikimi, en alt düzeyde kalır.