Limon'un Bilinmeyen Faydaları

'Bunları biliyormusunuz' forumunda Yasemin tarafından 4 Haz 2013 tarihinde açılan konu

 1. Limon'un Faydaları Nelerdir?  Özellikle salataların vazgeçilmezi bazı yemeklerimize lezzet katan ve vazgeçilmeden kullandığımız zeytinyağlı bir çok yemekte kullandığımız limonun birçok faydası bulunuyor özellikle sağlık açısından bilmediğimiz birçok yararı bulunuyor.

  Limon C vitamini içermesi nedeniyle en önemli antioksidan etkisi göstermektedir.İnsanların gün içerisinde sigara,stres sağlıksız yemeklerin tüketilmesi durumunda vücutta bulunan serbest radikal seviyesini yükseltiyor limon bu seviyenin yükselmesini engelliyorvücudumuzdan bu serbest radikallerin atılmasına uzaklaştırılmasına yardımcı olan en yararlı besindir.

  Limon kabuğununda limon kadar yararı bulunuyor.Limon kabuğu Cilt kanseri riskini azaltmak için limon kabuğunun günlük beslenme programında bulunması çok önemli.Aynı zamanda karaciğer, kalp ve safra kesesi için en sağlıklı besinlerden biridir. Limon yüksek tansiyona iyi geliyor düzenli limon tüketilmesi yüksek tansiyon hastalıklarına tavsiye ediliyor.Özellikle stresli bir yaşamı olan, alkol veya sigara kullanan bireylerin çaylarının ve yemeklerinin içerisine limon kabuğu eklemeniz gereklidir.Limon'un 12 kanser türüne iyi geldiğini biliyormuydunuz hastalık türlerine karşı koruyucu etkisi bulunuyor.
   
  Son düzenleme: 4 Haz 2013
Yükleniyor...