Limonlu Sarımsaklı Karışım Nasıl Hazırlanır?

'Sağlıklı Yaşam' forumunda Yasemin tarafından 12 Ekim 2013 tarihinde açılan konu


 1. Birçok derde deva olan bu özel karışımı sizlerde evinizde kolaylıla hazırlayabilirsiniz.Mucize karışım adı verilen limonlu sarımsaklı karışım için gerekli olan malzemeleri sıralıyalım ardından bu özel karışımı nasıl hazırlayacağınızı anlatalım ne dersiniz.Özellikle damar sertliğine ve kalbe çok iyi gelen bu karışımın yararlarını Buradan öğrenebilirsiniz.

  Lümonlu Sarımsaklı Karışım için Gerekli Olan Malzemeler şöyle:

  50 Tane bol sulu limon
  40 diş soyulmuş ve ezilmiş sarımsak
  Ağzı sıkı kapanan koyu renkli, ışık almayan bir cam kavanoz.
  Pet şişeleri kullanmanız sakıncalıdır, cam kullanmanız tavsiye edilir.

  Peki Nasıl Hazırlanır Bu karışım hemen onuda öğreniyoruz:

  2 litrelik kavanozu dolduracak limon sıkıp suyunu çıkartın. Soyulmuş 40 diş orta boy sarımsağı ezerek limonun içine atıp, şişenin kapağını sıkıca kapatın. 25 gün boyunca serin bir yerde tutun ve her gün birkaç kez çalkalayın. Karışımın hiç ışık görmemesi gerekiyor buna ayrıca özen göstermelisiniz.Sarımsakların limon suyunun içinde eridiğini göreceksiniz. 25 gün sonra hazır hale gelen karışımdan, her sabah kahvaltıdan yarım saat önce yarım çay bardağı içmelisiniz.Bu şekilde her gün düzenli olarak ve aynı saatte hazırlaıdğınız karışımı için.

  Yalnız size kısa bir hatırlatmada daha bulunmak istiyorum bu hazırladığınız karışımın içerisine kesinlikle tatlandırıcı şeker yada tuz gibi şeyler karıştırmayın hazırladığınız şekilde sade için.
   


Similar Threads: Limonlu Sarımsaklı
Forum Başlık Tarih
Sağlıklı Yaşam Sahurda Limonlu Su 10 Temmuz 2013
Sağlıklı Yaşam Sigaraya sarımsaklı çözüm! 22 Temmuz 2011