Lily Donaldson Biyografisi,Lily Donaldson Kimdir

'Biyografi' forumunda By RiZeLi tarafından 15 Temmuz 2010 tarihinde açılan konu


 1. Lily Donaldson Biyografisi
  Lily Donaldson Kimdir
  Lily Donaldson  23 Ocak 1985 Friesland, Hollanda doğumlu süpermodel Doutzen Kroes liseyi bitirir bitirmez Amsterdamda bulunan mankenlik ajanslarına fotoğraflarını göndermesiyle moda dünyasına adım atar. 88-62-88 vücut ölçülerine sahip manken DNA mankenlik ajansı ile çalışmaktadır. Time, Vogue, Harpers Bazaar dergilerine kapak olur. Düzenli olarak Victorias Secret katalogunda yer alıp yine markanın 2005 ve 2006 yıllarında gerçekleşen moda şovlarında mankenlik yapar. Ayrıca Doutzen Kroes Gucci, Calvin Klein, Tommy Hilfiger, Escada, Dolce & Gabbana, Valentino, Versace ve Neiman Marcus gibi modacıların reklam kampanyalarında da boy gösterir. 2005 yılında Vogue dergisi okuyucuları tarafından Yılın Mankeni seçilir. Kroes, Calvin Kleinın Eternity adlı parfümünün tanıtımınında yer alır.

  Mayıs 2007 Vogue sayısındaki kapakta Hilary Rhoda, Caroline Trentini, Raquel Zimmermann, Sasha Pivovarova, Agyness Deyn, Coco Rocha, Jessica Stam, Chanel Iman, ve Lily Donaldson yer alan Doutzen Kroes yeni dönem süpermodelleri arasında yer alır.

  Temmuz 2007 Forbes dergisine göre son 12 ayda 1,5 milyon dolar kazandığı ve en çok kazanan mankenler listesinde 15. sırasında yer aldığı açıklanır.

  ALıntıdır