Leyla Bilginel Biyografi

'Resimli Konular' forumunda Dark tarafından 4 Ocak 2009 tarihinde açılan konu


 1. Leyla Bilginel, 21 Aralık 1977 tarihinde Ankara’da doğmuştur. Ankara Hacettepe Üniversitesi İşletme bölümü mezunudur. Bir kız bir erkek kardeşi vardır. Küçük yaşlardayken babası ile annesi ayrılmışlardır. Erkek kardeşi Serkan 24 yaşındayken uyurken vefat etmiş. Leyla Bilginel, önceden Kömürcü olan soyadını da mahkeme yoluyla Bilginel olarak değiştirmiştir.

  Leyla Bilginel, 2007 yılında ABD’de New York’ta bir sperm bankasından aldığı spermle hamile kalarak, bu şekilde bebek dünyaya getiren ilk Türk olmuştur. Oğlunun adı Serkan Kayra’dır.

  Haber spikeri olarak iş yaşamına başladı. İki yıl yaptıktan sonra bıraktı. Ankara’da Hacettepe Üniversitesi İşletme bölümünde okurken, iki yıl devlet tiyatrolarından oyunculuk eğitimi de aldı. Ardından önce reklam filmleri, katalog çekimleri derken oyunculuğa başlamış oldu. Çeşitli dizi filmlerde görev aldı.

  2013 yılında “Sevme Yanarsın” adlı tiyatro oyununda görev almıştır. Charles Dyer’in “Taşralı” oyunundan esinlenerek Özdemir Çiftçioğlu tarafından sahneye konulan “Sevme Yanarsın” oyununda Leyla Bilginel, Onur Şenay ve Genco Çağlar ile birlikte sahneye çıktılar.

  Leyla Bilginel, 2012 yılında TV8’de yayınlanan ve Kenya'da yapılan “Tropytürk” yarışmasına katılmıştır.

  Leyla Bilginel Resimleri

  Leyla Bilginel1. Leyla Bilginel2. Leyla Bilginel3.JPG Leyla Bilginel4. Leyla Bilginel5. Leyla Bilginel6.