Levent Semerci kimdir biyografi

'Biyografi' forumunda HazaN tarafından 10 Eki 2010 tarihinde açılan konu

 1. Levent Semerci biyografisi, Levent Semerci hakkında bilgi, Levent Semercinin hayatı

  Levent Semerci 30 Haziran 1973'te istanbul'da doğdu. Müdat Gezen Sanat Merkezi Mezunudur. ilk olarak internet firması reklamında kokoreç satan bir adamın tiplemesiyle duyurmuştur.
  [​IMG]
  Levent Semerci, çektiği Nefes filmiyle Türk sinemasının eksik kalan bir yönünü tamamlamıştır. Terörü anlatan yada anlatmaya çalışan tek dizi Kurtlar Vadisi ile birlikte Nefes filmide bu alanda adını duyurmayı başarmış ve sinemada iyi gişe yapmıştır.

  Eskişehir Anadolu Üniversitesi Sinema-Televizyon bölümünden mezun olduktan sonra Almanyaya giden Levent Semerci, burada birçok kabareye imza attı. Türkiyeye dönüşünde reklam filmi ve klip yönetmenliğine başladı. Ford, Garanti Bankası, Zorlu Holding, Pamukbank, Aygaz, Aria, Akbank, Anadolu Hayat ve İş Bankası gibi birçok firma ile ürün reklamlarının yanı sıra; Meltem Cumbul, Özlem Tekin, Sezen Aksu ve Şebnem Ferahın kliplerine de imza attı.

  Levent Semerci 9 Ocak 15.00te İletişim Bilimleri Fakültesi Mavi Salonda bir söyleşi gerçekleştirdi. Şu sıralar “Nefes isimli bir sinema filminin yönetmenliğini üstlenen Semerci, yönetmenlik, sinema ve reklâm yönetmenliği konularında bilgi ve deneyimlerini aktardı.