lenf kanseri nedir

'Sorun Cevaplayalım' forumunda zamaneanne tarafından 5 Kasım 2012 tarihinde açılan konu


 1. kız kardeşim 17 yaşında boğazları şiştigi için doktora gittik kasık koltuk altı boğazında şişlik varmış doktor test sonuçlarına göre lenf kanseri başlangıçı olabilir dedi boğazları için penisilin verdi 14 gün sonraya tekrar çağırdı iğnelerini yaptırıyoruz

  Cevap: lenf kanseri nedir

  Lenfoma, “lenf sisteminden kaynaklanan kanserlerin ortak adıdır. Lenfoma çok çeşitli alt tiplerden oluşan, çok farklı davranış özellikleri gösterebilen bir hastalıklar topluluğudur. Birçoğunda doğru tanı ve güncel tedavi uygulamaları ile hastalıksız ve uzun süreli yaşama şansı olanaklıdır.

  Lenfomanın önemli belirtileri boyunda, koltuk altında veya kasıklardaki ağrısız bezeler, gece terlemesi, düşmeyen ve sebebi bilinmeyen ateştir.
  Ayrıca sürekli yorgunluk ve kilo kaybı da lenfomanın habercisi olabilir. Ancak bu belirtilerin başka hastalıklarda da görülebileceği unutulmamalıdır.O yüzden bu belirtileri hissettiğiniz vakit doktorunuza danışın.Unutmamalıdırki kanser, yılda 10 milyondan fazla yeni olguyla karşımıza çıkan, sonuçları ağır olan hastalıklardan biridir.
  Her yıl teşhis edilen kanser hastalıklarının önemli bir bölümü erken tanı ile etkin bir şekilde tedavi edilebilmektedir.
   


Similar Threads: lenf kanseri
Forum Başlık Tarih
Sorun Cevaplayalım Lenf kanseri hakkında bilgi 10 Aralık 2012
Sorun Cevaplayalım Akciğer kanserinin belirtileri nelerdir? 24 Ocak 2012
Sorun Cevaplayalım Yumurtalık kanserinin türleri nelerdir 9 Ocak 2012
Sorun Cevaplayalım yumurtalık kanseri belirtileri nelerdir? 9 Ocak 2012
Sorun Cevaplayalım Rahim ağzı kanserinin belirtileri nelerdir? 9 Ocak 2012