Lefter son yolculuğuna uğurlandı

'Haberler' forumunda Sitem tarafından 15 Ocak 2012 tarihinde açılan konu


 1. [​IMG]
  Lefter Küçükandonyadis Kadıköy Cenaze Töreni
  Fenerbahçe'nin ve Türk futbolunun unutulmaz efsane futbolcusu, "Ordinaryüs" lakaplı efsane futbolcu Lefter Küçükandonyadis, Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı'nda, binlerce kişinin katıldığı bir törenle sonsuzluğa uğurlandı. Her kulüpten temsilcilerin katıldığı cenaze töreninde duygusal anlar yaşandı. Lefter'in naaşı, Fenerbahçe Profesyonel Futbol Takımının oyuncuları tarafından sahaya getirildi ve yine oyuncular tarafından stattan uğurlandı.

  TÖRENDEN AYRINTILAR

  - Küçükandonyadis'in naaşı, taraftarların alkışı ile futbolcuların omuzlarında statdan çıkarıldı. Naaşı, Büyükada'ya götürülmek üzere yola çıktı.
  - Lefter Küçükandonyadis'in vefatından kısa bir süre Başkan Aziz Yıldırım'a yazdığı mektup taraftarların alkışları eşliğinde okundu. Sonrasında da Aziz Yıldırım'ın Lefter'e yazdığı mektubu Ali Yıldırım okudu..
  - Fenerbahçe Futbol Takımı adına konuşma yapan Alex şunları söyledi: "Burada Türkiye içinde kendi adıma yaşadığım en gururlu ve en onurlu olduğum günlerden biriydi Lefter'i Ada'da ziyaret ettiğim gün.. Özellikle son zamanlarda kendisinin geçirdiği son günler ve en sonunda da vefat etmesi beni yabancı olsamda çok içten yaraladı. Fakat bu tip insanlar hiçbir zaman ölmezler. Fenerbahçe gibi kulüplerde böyle efsaneleri hiçbir zaman öldürmezler. Son yolculuğunda şunun sözünü vermeliyiz. Onun büyük gururla bıraktığı çubuklu formayı ben burada olduğum sürece en iyi şekilde gururla taşıyacağım, her şey için teşekkürler Lefter.."
  - Torunu Lefter'in "Aziz Yıldırım'ı çıkarsınlar beni alsınlar" sözünü yeniden dile getirence tribünler ayağa kalkarak uzun süre ayakta alkışladı.
  - Lefter'in torunu kürsüde konuşma yaparken gözyaşlarına hakim olamadı..
  - Saygı duruşu sonrasında Lefter Küçükandonyadis'in hayat hikayesi okundu.
  - Kadıköy'de Lefter Küçükandonyadis, Rauf Denktaş, Aslı Nemutlu ve hayatını kaybeden tüm şehitlerimiz için 1 dakikalık saygı duruşu gerçekleştirildi.
  - Kadıköy'de binlerce kişi ayakta, Fenerbahçeli futbolcular Lefter Küçükandonyadis'in naaşını sahaya çıkardı..
  - Ali Koç, taraftarlara yönelik olarak yaptığı açıklamada "Buraya acımızı paylaşmaya gelen herkese teşekkürler. Camiamıza yakışan bir şekilde Lefter'i uğurluyoruz. İyi ki varsınız" dedi.
  - Törene katılmak üzere Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Büyülşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve Milletvekili Hakan Şükür de Şükrü Saracoğlu Stadı'na geldi.
  - Galatasaray yöneticileri Ali Dürüst ve Refik Arkan ile Beşiktaş 2. Başkanı Metin Keçeli, Lefter'in cenaze töreni için Şükrü Saracoğlu'nda..
  - Kadıköy'de tribünlerdeki kalabalık her geçen dakika artıyor.. Fenerbahçe Spor Kulübü'nün tüm sporcuları tribündeki yerlerini alıyorlar..
  - Lefter'in naaşını taşıyan cenaze arabası stadın protokol tribünü girişi önündeki yolda görününce stat önünde tören için bekleyen futbolseverler, Lefter'i alkışlarla karşıladı.
  - Ordinaryüs'ün naaşı, 10:30 itibariyle Kadıköy Şükrü Saracoğlu Stadı'na getirildi.
  - Lefter Küçükandonyadis'in naaşı, saat 09:50 itibariyle Amerikan Hastanesi'nden alınarak Kadıköy Şükrü Saracoğlu'na doğru yola çıkarıldı.  Hürriyet