LCD Ekran Temizliği Nasıl Yapılır?

'Güncel Bilgiler' forumunda Eylem tarafından 16 Mayıs 2016 tarihinde açılan konu

 1. Eylem

  Eylem Site Yetkilisi


  LCD Ekran Temizliği Nasıl Yapılır?

  [​IMG]
  Teknolojinin ilerlemesi ile birlikte eski tv ve bilgisayar ekranlarının yerini ince lcd ekranlar almış durumda. Hassas bir yüzeye sahip olan bu ekranların temizliği ayrı bir dikkat ve özen gerektiriyor.

  LCD ekranların temizliğinde kullanılacak özel sıvı temizleyiciler, mikrofiber olarak adlandırılan hassas yüzey temizliğinde kullanılan bezler her zaman elimizin altında olmalıdır. Televizyon yada bilgisayar ekranınızın çizilmeden temizlenmesi için çok hassas davranmanız gerekmektedir. Aksi halde ekranlar çok kolay çizilecek ve sizi rahatsız eden bir görüntü oluşacaktır.

  LCD ekran temizliğinde kullanılan özel temizlik maddelerini marketlerde kolaylıkla bulabilirsiniz. Eğer ürünün yanında size özel temizlik bezi verilmemişse, mikrofiber dediğimiz bezi yine marketlerde bulabilirsiniz.

  LCD ekranların temizliği oldukça pratiktir. Öncelikle televizyonunuzun mutlaka kapalı olmasına dikkat edin. Ekran temizleyiciyi mikro fiber bezinizin üzerine sıkın ama çok az uygulamanız gerekmektedir. Beziniz sadece nemlensin, mümkünse ıslanmasın.

  Eğer evinizde temizleyici sıvınız yoksa ellerinizi yıkayın ve mikrofiber bezle elinizi kurulayın. Nemlenen bezle ekranlarınızı temizleyebilirsiniz. Bunun haricinde ekran ve monitörlerin temizliğinde kesinlikle kimyasal bir temizleyici kullanmayın. Temizleyici sıvıyı kesinlikle direk olarak ekrana püskürtmeyin

  Şimdi monitör yada televizyon ekranınızı hafif dairesel hareketlerle silin. Ekrana basınç uygulamayın.