Lazerle Bıçaksız Bel Fıtığı Ameliyatı

'Sağlıklı Yaşam' forumunda Wish tarafından 12 Mayıs 2011 tarihinde açılan konu


 1. Lazerle Bıçaksız Bel Fıtığı Ameliyatı nasıl yapılır
  Lazerle Bıçaksız Bel Fıtığı Ameliyatı hakkında bilgi

  Gerek ilaç tedavisine ve gerekse de manuel tedavi ve traksiyona cevap vermeyen hastalarda Laser'le Bıçaksız Bel fıtığı ameliyatı uygulamaktayız.Bir başka değişle öncelikle tıbbi tedavi uygulanır.Geçmezse manuel tedavi uygulanır.Bununla da geçmezse “laserle bıçaksız bel fıtığı ameliyatı” yapılabilir.
  Önemli nokta şudur;Bu tedavi yine başlangıç halindeki fıtıklara uygulanır.Ancak bu işlemin uygulanması için yukarıda sayılan tüm tedavi yöntemlerinin uygulanmış olması ve hastanın şikayetlerinin devam etmiş olması gerekir.Ama asla fıtık omurilik kanalına çıkacak kadar büyük olmamalıdır.

  teknik


  Laserle bıçaksız ameliyatta narkoz, bıçak dikiş kullanılmaz. Hasta yandaki şekilde görüldüğü gibi yan yatırılır ve + işareti olan bölgeye uyuş-turucu ilaç yapılır. Böylece hasta ağrı duymaz. Sonra bu bölgeden uzun bir iğne batırılarak fı-tığın bulunduğu omurgaların arasına girilir. Bu iğnenin içinden bir lazer kablosu sokulur.
  Resimde cerrahın elinde hastanın omurgaları arasına sokulan iğnenin içinden sokulan lazer kablosunu görüyorsunuz. Bu esnada hastanın şuuru açıktır. Herhangi bir ağrı duymaz ve isterse TV monitöründen ameliyatı takip edebilir. Hastanın üzerindeki mavi örtüler cerrahi malzemeleri mikroplardan korumak amacıyla hastanın üzerine serilen sterilize edilmiş, yani mikroplardan arındırılmış malzemelerdir..