Lazer Epilasyon Seanslari Arasindaki süre ne kadar olmalidir?

'Sorun Cevaplayalım' forumunda EyLüL tarafından 18 Ağustos 2011 tarihinde açılan konu


 1. Lazer Epilasyon Seanslari Arasindaki süre ne kadar olmalidir?

  Lazer Epilasyon seanslari arasindaki süre, lazer epilasyon uygulanan kisinin cilt ve kil tipi özelliklerine bagli olarak fark göstermekle birlikte, killarin çikma süreleri, kilin bulundugu bölgeye göre de degisiklik gösterir.
  Lazer uygulanan bölgedeki killarin genellikle yüzde 15 - 30 kadari seans esnasinda etkilenir ve sonrasinda dökülür . Ancak dökülen bu killarin yüzde 10-15 i anojen evrede olup ve lazer epilasyon isleminde tahrip edilmesi hedeflenen kil ve kil kökünün beraber oldugu kisimdir, bunun haricindeki killar ise kil kökü ile baglantisi kalmamis ve islemden etkilenmeyen zaten normaldede rutin olarak dökülen (telojen evredeki killar ) gruptur.
  Her lazer epilasyon isleminde ana hedef döngüsel olarak etkilenmenin en yüksek oldugu anajen evredeki kil kökü ile temasta olan kil ve kil köklerini dogru zamanda yakalayarak tahrip etmektir. Bu evrede etkilenen killarin dökülmeleri 1-2 hafta sürebilir. Etkili olacak yeni bir seans için, killarin tekrar olusumunu saglayacak anajen evreye giren kil ve kil köklerine islem uygulanmasi için uygun zaman beklenmelidir (anajen evrede maximum kil yakalamak için). Bu süre bölgelere göre ortalam ;

  Yüz: 3-4 hafta
  Koltuk alti ve bikini: 4-6 hafta
  Bacaklar, kollar, sirt gibi bölgelerde ortalama 5 - 6 haftadir. BU nedenle uygun olan zamanin yakalanmasi lazer ile uygulanan epilasyon isleminde basari oranlarini arttiracaktir.