Lahananın Bilinmeyen Faydaları Nelerdir?

'Sağlıklı Yaşam' forumunda Yasemin tarafından 10 Eki 2013 tarihinde açılan konu

 1. Lahanayı her nedense herkese çok fazla sevmez fakat bi bilseniz ne kadar faydası olduğunu inanın çiğ çiğ bile yersiniz.Aslında çokda kötü bir tadı yoktur lahanın güzel pişirildiğinde lezzetine doyum olmaz hele sarması çok lezzetlidir.Neyse nerden nereye geldik ben hemen sizlere lahananın faydalarını sıralıyayım en iyisi bir an önce sizlerde lahana tüketmeye başlayın.

  [IMGALT=https://forumdas.net/upl/uploads/lahananin-faydalari-nelerdir-2-18831.jpg]lahananin-faydalari-nelerdir-2-18831[/IMGALT]

  Lahana da bulunan B, C ve E vitaminleri ile potasyum, kalsiyum, kükürt, demir, bakır ve magnezyum gibi mineraller açısından zengin bir besin olan lahana, kanser hücrelerinin çoğalmasına etkili maddeler üretmektedir.

  Lahana vücudun direncini kuvvetlendirir.Ayrıca lahana bağışıklık sistemini güçlendirir.Ve Mikrop öldürücüdür. Başta meme, rahim ve bağırsak kanseri olmak üzere, kansere karşı çok iyi bir koruyucudur. Kansızlık çekenlere ve astımlılara faydası bulunur.Ayrıca büyük öksürüğe faydası vardır öksürüğü keser, balgamın azalmasına yardımcı olur.Büyük ölçüde İştah açıcıdır. İdrar söktürür ve kabızlığı gidermeye yarar. Romatizma ve siyatik şikâyetlerini azaltıcı etkisi vardır.Çiğ lahana ve lahana suyu başta mide ve bağırsak ülseri olmak üzere ülsere karşı koruyucu ve iyileştirmeye yardımcı olur.


   
 2. Cevap: Lahananın Bilinmeyen Faydaları Nelerdir?

  forumdaş cok guzelll bir siteniz var ne zaman aklıma bişey takılsa hemen sitenıze girip bakıyorum cok yararlı bilgiler var allah razı olsun