Kuyruk Sokumu Ağrısı

'Sağlıklı Yaşam' forumunda Blue tarafından 15 Kasım 2009 tarihinde açılan konu


 1. Kuyruk Sokumu Ağrısı

  Kuyruk sokumu bölgesinin sert bir yere çapılmasıyla,masa başı işlerle uğraşan kişilerde ,şiddetli bir şekilde düşenlerde, bu ağrı meydana gelebilir.Peki nasıl tedavi edilmelidir.?  Kuyruksokumu ağrısı neden olur?

  Kuyruksokumu ağrısı, çok kesin bir hastalık tanımı gibi gözükürse de, gerçekte, birçok bölümleri ve alt bölümleri bulunan, çok karmaşık ve yaygın bir hastalıktır.
  Ağır yük kaldırmaktan ileri gelen zedelenmelerden başka, çok zorlu idmanlar, alışılmışın dışında durum değiştirmeler yanında, doğum anomalileri, eklem iltihapları, kemik hastalıkları, dolaşım bozuklukları da kuyruksokumu ağrısını doğurabilir ki, ayrıca psikolojik nedenleri de küçümsememek gere*kir.
  Çok kez, kuyruksokumu ağrısı çekenler, kendi teşhislerini kendileri koyarlar. Bilinen korselerden satm alırlar, kendilerine sert yatak yaparlar ve gittikleri yere yatak tahtalarını da götürürler. Bu kendi kendini tedavi girişimlerinin de yararlan vardır, ama genellikle, gerçek nedeni anlamak için doktora gitmelerini engeller. Nörolojik muayene ve röntgen hemen her zaman gerçek nedeni ortaya koyar ve uygun tedaviye ancak bu yoldan başlanabilir.