Kuyruk Sokumu Ağrısı Nedir

'Sağlıklı Yaşam' forumunda EyLüL tarafından 14 Aralık 2012 tarihinde açılan konu


 1. Kuyruk Sokumu Ağrısı Hakkında Bilgi  Kuyruk Sokumu Ağrısı Oturarak çalışanların büyük sıkıntı çektiği bu ağrılar, yolculuk sırasında ve uzun süre oturmak zorunda kalanlarda sıkça görülüyor.

  Enjeksiyon ile tedavi ediliyor

  Sürekli oturarak çalışanlarda, kuyruk sokumu üzerine düşenlerde ve bu bölgeyi sert bir yere çarpanlarda daha sık rastlanan kuyruk sokumu ağrıları enjeksiyon yöntemiyle giderilebiliyor.

  Kuyruk Sokumu Ağrısı Kadınlarda daha sık görülüyor

  Özelikle kadınlarda görülen ve toplumda sıkça rastlanan kuyruk sokumu ağrıları, verdiği uzun süreli ve şiddetli ağrılarla kişilerin yaşam konforunu büyük ölçüde bozuyor.Tıptaki adıyla Koksigodini olarak bilinen kuyruk sokumu ağrıları deyim yerindeyse kişiye hayatı çekilmez hale getiriyor.

  Kuyruk Sokumu Ağrısı İhmal edilmemesi gerekiyor

  Kuyruk sokumu ağrıları kişilerde zaman zaman rahatsızlık hissi uyandırsa da, çoğu zaman da şiddetli ağrılara yol açabiliyor.

  Ağrı bazen kendiliğinden de geçebildiği gibi tedavi de gerektirebiliyor. Bu nedenle de çoğu zaman ihmal edilebiliyor.Ancak ihmal, ağrının tedavi sürecini daha da artırıyor. Ağrılara her yaşta ve her zaman rastlanabiliyor.

  Kuyruk Sokumu Ağrısı Kadınlarda daha sık görülüyor

  Ağrıya kadınlarda erkeklere oranla 5 kat daha fazla rastlamak mümkün. Bunun nedeni ise kadınlarda pelvis bölgesinin yapısının kuyruk sokumunu daha korunmasız bırakmasından kaynaklanıyor.