Kütüphaneler Haftası Etkinlikleri

'Önemli Gün ve Haftalar' forumunda HazaN tarafından 28 Mart 2011 tarihinde açılan konu


  1. Konya kütüphaneler haftası etkinlikleri
    Kütüphaneler haftasıyla ilgili etkinlik haberleri

    Her yıl geleneksel olarak Mart ayının son Pazartesi günü başlayarak bir hafta boyunca sürdürülen “Kütüphane Haftası” Konya'da düzenlenen etkinliklerle kutlanmaya başlandı.
    Etkinlikler İl Halk Kütüphanesi'nde düzenlenen programla başladı. Programa Konya Vali Yardımcısı Bekir Kaya, Konya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Haşmet Okur, İl Kültür ve Turizm Müdürü Mustafa Çıpan ile davetliler ve öğrenciler katıldı. Programda konuşan İl Kültür ve Turizm Müdürü Mustafa Çıpan, 47. Kütüphaneler Haftası nedeniyle Konya'da 1 hafta boyunca çeşitli etkinlikler düzenleneceğini belirterek, "İlk emri 'Oku' olan bir inanca inanan insanlar olarak okumanın önemini ve değerini bilmemiz şart. Bu kapsamda kütüphaneleri çok iyi değerlendirmemiz ve hem bulunduğumuz bölgede, hem de evimizde kütüphaneler oluşturmamız şart. Ayrıca biz büyükler okuyarak küçüklere iyi birer örnek olmalı ve okumanın zevkini hem kendimiz, hem de çocuklarımıza hissettirmeliyiz" dedi.
    Konuşmaların ardından özel bir ilköğretim okulunun öğrencileri tarafından halk oyunları oynandı. Program Kütüphaneler Haftası nedeniyle düzenlenen şiir, kompozisyon, resim ve afiş yarışmasında dereceye girenlere ödül verilmesiyle sona erdi.