Kusursuz Güzellik Sırları

'Kadınların Dünyası' forumunda EyLüL tarafından 27 Eylül 2012 tarihinde açılan konu


 1. [​IMG]  Sevgili bayanlar Ünlülerin makyaj tasarımcısı Shalini Vadheranın yazdığı Passport to Beauty kitabı, güzellik için bir seyahat rehberi niteliğinde. Shalini, Avrupa, Asya, Afrika, Kuzey ve Güney Amerika ve Avustralya da dahil olmak üzere tüm dünyayı gezmiş bir kadın olarak, hemcinslerinden öğrendiği paha biçilmez güzellik sırlarını bu kitapta bizlerle paylaşıyor.İşte sizlere Shalini Vadhera'nın önerdiği güzellik sırlarından sadece bir kaçı...

  Daha güzel ve yumuşak bir cilt için Çok eski zamanlardan beri, Fransa güzelleştirme sanatında öncü olarak kabul edilir. Bugün bile geçerliliğini koruyor bu düşünce.

  Yıpranmış ve kuru saçlar için Dünyanın bir diğer köşesine geçecek olursak, Ganaya özgü saç kremi, yıpranmış saçlara en iyi gelen ürün. Shea ağaçları, Afrikanın batı kıyılarında vahşice ve özgürce yetişiyor. Bu ağaçların meyveleri işleniyor fıstıkları çıkarılıyor, kaynatılıyor ve daha sonra da belirli bir süre güneşte kurutuluyor.

  Gözaltı morlukları için İspanyada, ince kesilmiş patates dilimlerini 10ar dakikalık süreçler boyunca gözaltlarına koyan kadınlar böylece cilt renklerinin açılması sağlıyor ve morluklardan kurtuluyorlar.

  Arınmak için Zimbabwe kadınları sabahları güne limonlu bir bardak sıcak çay ile başlıyor; sistemlerini temizlemek ve metabolizmalarını çalıştırmaya başlamak için.

  Kolay dudak bakımı ve parlatıcısı İtalyan kadınlar, zeytinyağını dudaklarını pürüzsüzleştirmek ve parlatmak için kullanıyorlar.Tahriş olmuş ciltler içinYunan kadınlar kuru ve tahriş olmuş, güneş yanığı ciltlerini yumuşatmak ve beslemek için zeytinyağı ile masaj yapıyorlar.

  Çatlaklardan kurtulmak için Asyada kadınlar ciltlerini nemlendirmek, onarmak, beslemek ve yumuşatmak için beyaz kamelya yağı kullanıyorlar. Shalini, aynı zamanda bir kaç ünlü ismin doğumdan sonra bu yöntemi kullandıklarını ve o derin çatlaklardan bile bu sayede kurtulduklarına yemin ettiklerini söylüyor.

  Kadınlar bu yağı aynı zamanda saçlarının ve tırnaklarının hızlı ve sağlıklı uzamasını sağlamak için de kullanıyor.

  Güçlü, parlak saçlar için Hindistanda, kadınlar uzamasını, parlaması ve güçlenmesini sağlamak için, haftada bir Hindistan cevizi yağı ile saçlarına ve kafa derilerine masaj yapıyorlar.Kepek sorunu Avustralyalılar, kepekten kurtulmak için şampuanlarına bir kaç damla okaliptüs ya da çay ağacı yağı katıyorlar.

  Şişkinlikler için İskandinav kadınları, özellikle yüzlerindeki şişkinliklerden kurtulmak için buz gibi maden suyunu yüzlerine 15-20 kez çarparak yıkıyor ve kurtuluyor.

  Alıntıdır