Kusura Bakma TÜSİAD

'Haberler' forumunda EyLüL tarafından 29 Şubat 2012 tarihinde açılan konu


 1. [​IMG]


  Kusura bakma TÜSİAD
  Başbakan Erdoğan Kusura bakma TÜSİAD

  Başbakan Tayyip Erdoğan, 4+4+4 şeklindeki 12 yıllık kesintili yeni eğitim sistemine yönelik eleştirilere sert tepki verdi.

  Meclis gündemindeki teklifin kızları okuldan koparacağı eleştirileri için Tamamen yalan diyen Erdoğan, bu endişeyi vurgulayan TÜSİADa da, “Kusura bakma TÜSİAD senin değil, milletin arzusu olacak yanıtını verdi. Erdoğan, ameliyatı nedeniyle 2 haftalık aranın ardından dün katıldığı partisinin Meclis grubunda özetle şunları söyledi:

  Bayat, çağdışı Dindar nesiller yetişmesini önlemek isteyenler, kesintisiz eğitimle büyük darbe vurdular. İmam hatiplerin orta kısımlarının kapatılmasıyla yoksul ailelerin zeki çocukları hedef alınmıştır. Bu sistemle 8 yıllık kesintisiz eğitimin verdiği ağır hasarı telafi edeceğiz. Buna karşı başta CHP ve TÜSİAD olmak üzere malum çevrelerin verdiği tepki tamamen bayat, çağdışı ve gerçeklerden uzaktır. CHPnin statükoyu savunmasına alıştık ama 8 yıllık kesintisiz eğitimin akıl hocalarından TÜSİADın bugün bir kez daha eğitimde statükoculuğu savunması ibretlik bir durumdur. Kusura bakma TÜSİAD senin arzun olmayacak, milletin arzusu olacak.
  Siz işinize bakın

  Kaynak Hürriyet