Küstah dergi, Hz.Muhammed(s.a.v)'i çizdi!

'Haberler' forumunda Semerkand tarafından 26 Ara 2011 tarihinde açılan konu

 1. Küstah dergi Hz.Muhammed(s.a.v)'i çizdi!
  Frasanın L'Express'e dergisi
  Hz. Muhammed( sav) resmini görsel kullandı

  Fransa'nın önde gelen haftalık haber dergilerinden L'Express'in son sayısında Hz. Muhammed'in resmini çizdi.
  95 sayfalık özel bir Arap dünyası dosyası hazırlayan dergi bu özel sayısında Hz. Muhammed'in de resmedildiği bir görsel kullandı.

  Dergi resmin Müslüman dünyasını rahatsız edebileceğini düşünerek de yüzü örtülü bir şekilde verdi. Fakat buna rağmen derginin Fas'taki yayımına izin verilmedi. Fas'tan sansür yiyen dergi yöneticileri, "gösterdikleri özene rağmen böyle bir tepkinin anlaşılamaz olduğunu" söyledi. Faslı yetkililer ise konu hakkında fikir beyan etmeyeceklerini dile getirdiler.

  535 BİN TİRAJI VAR

  1953 yılında kurulan dergi 2010 yılında yaklaşık 535 bin tiraj yaptı. Ülkenin saygın haber dergileri arasında yer alan L'Express'e daha önce Albert Camus'den Jean-Paul Sartre'a, François Mitterand'dan Raymond Aron'a önemli isimler katkıda bulunmuştu.

  Diğer yandan Hz. Muhammed'in resmedilmesi krizi bu sene Fransa'da ikinci defa baş gösterdi. Kasım ayı başında haftalık mizah dergisi Charlie Hebdo'nun yayımladığı Hz. Muhammed karikatürü İslami çevrelerden büyük tepki çekmiş, derginin binasına saldırılar düzenlenmiş, dergi çalışanları ölüm tehdidi almıştı.


  [​IMG]
  vahdethaber
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 27 Ara 2011
Yükleniyor...