Kuşkonmazın Faydaları

'Bunları biliyormusunuz' forumunda Yasemin tarafından 29 Ağustos 2013 tarihinde açılan konu


  1. Kuşkonmazın Faydaları,Yararları    Her bitkininin sağlık açısından birçok faydası olduğunu biliyoruz bunlardan biriside Kuşkonmaz bitkisidir.Kuşkonmaz özellikle et yemekleri ile birlikte çok iyi bir seçimdir kalp hastaları et yemeken kaçınıyorlarsa mutlaka kuşkonmaz ile birlikte tüketilmesi öneriliyor.

    Kuşkonmaz Otu Sarımsı yeşil renkte çiçekler açan, meyvaları kırmızı otsu bir bitki olan Kuşkonmaz bitkisi daha çok ılıman iklimlerde ve sulak yerlerde yetişmektedir.Hazmı kolaylaştırır. Sinirleri kuvvetlendirir ve zihin yorgunluğunu giderir. Diş ağrısını hafifletir. Gözleri ve kalbi kuvvetlendirir. Karaciğer ve böbreklerin düzenli çalışmasına yardımcı olur. Kanı temizler. Kandaki şeker oranını düşürür. Egzama ve sivilcede faydalıdır. Cilde canlılık verir ve daha bu gibi birçok faydası bulunur.

    Kuşkonmazda yüksek miktarda bulunan folat, sağlıklı bir kardiyovasküler sistem için çok önemlidir. Folat seviyesi düşük olunca kalp hastalıkları riski önemli ölçüde artmaktadır.Kuşkonmaz artirit ve romatizma gibi şişkinliklerin tedavisinde kullanılmıştır ve PMSa adet öncesi sendrom bağlı su toplanmasına ödem da iyi gelir.Kuşkonmaz İyi bir idrar söktürücüdür idrar yollarını temizler ve vücutta oluşan ödem şişliklerini gidermeye yardımcı olur.