Kuş Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

'Eğitim Merkezi' forumunda Yasemin tarafından 27 Eylül 2013 tarihinde açılan konu


  1. Evde hayvan besleme taraftarı değilim aslında fakat çocuklar için evde bakılan bir hayvan oldukça etkili oluyor uzmanlar çocuklar için evde evcil hayvan bakılmasının çok yararlı etkileri olduğu kanısındalar.

    [IMGALT=http://resim.forumdas.net/upl/uploads/kusalirken-nelere-dikkatetmekgerekir-73932.jpg]kusalirken-nelere-dikkatetmekgerekir-73932[/IMGALT]

    Evlerde özellikle en çok beslenen evcil hayvanlardan biri olan kuşlardır.Kuş alırken dikkat edilmesi gereken şeyler nelerdir bilmiyorsanız yazımızda bu konuyla ilgili bilgiler bulabilirsiniz.

    Büyük kuşlar beraberinde daha büyük sorumluluklar getirmektedir bu nedenle daha dikkatli ve özenli olmak gerekir. Büyük kuşlar ender bulunan arkadaşlar olabilirler fakat daha gürültülü, dağınık ve küçük kuşlara göre istekleri çok daha fazla olan kuşlardır.Bu ayrıntıları göz önünde bulundurarak büyük almaya karar vermeniz gerekir.

    Kuşların bazıları kafesinden çıkmak ve sosyalleşmek için can atar, bazı kuşlar da kafesinde huzur içinde tünemeyi tercih ederler. Kuşun karakteristik özelliklerine saygı duymanız gerekmektedir.Kafeste kalmak istemeyen bir kuşunuz varsa ve siz bu kuşu kafeste tutmaya çalışırsanız kuşunuzun psikolojisini olumsuz etkileyeceğini unutmamanız gerekir.