Kuru ve Çatlamış Topuklardan kurtulmanın yolları

'Kadınların Dünyası' forumunda Habibe tarafından 18 Mayıs 2016 tarihinde açılan konu


 1. Kuru ve Çatlamış Topuklardan kurtulmanın yolları

  [​IMG]
  Ayak ve topuklarda görülen çatlaklar kış aylarında çok daha fazla görülebiliyor malesef.Bunun bir çözümü yokmu diyenler için elbette var.Çok basit birkaç önerimiz olacak dikkate alırsanız ayaklarınızdaki nasır ve çatlaklardan kurtulabilirsiniz kolayca.
  Ayaklarınız aslında dünyaya en çok temas ettiğiniz yer. Sırf bunun için bile kıymetli sayılmazlar mı?Kış boyunca kalın çoraplar, sıkı ayakkabılar içerisinde havasız ve küskün kalmış ayaklarınızda en problemli bölgeler topuklarınızdır. Buunn için sizlere harika önerilerimiz olacak işte önerilerimiz den birkaçtanesi;

  Kurumuş nasırlaşmış ayaklarınıza bakım yapmak için limondna yararlanabilirsiniz.Nasılmı hemen anlatmak istiyorum çok basit bir yöntemle ayaklarınızdaki bu can yakıcı sorundan kurtulabilirsiniz.Çatlak kısımlarınızı bir pamuğa sıktığınız limon suyu ile ovalayın.Yapabiliyorsanız limon suyunu ılık su dolu bir küvete yada lehene dökün hazırlayın ayaklarınızı bu suda bekletin.Sonrasında ponza taşı ile ayaklarınızı ovun.

  Gliserin ve gülsuyunuda deniyebilirsiniz.Bunun için yapmanız gereken şeyler şöyle Uyumadan önce yıkayıp iyice kuruladığınız topuklarınıza gliserin ve gülsuyunu karıştırıp sürün. Üzerine bir çorap giyin ve bırakın bu karışım işini siz uyurken yapıversin. Gül suyu ayaklarınızın rahatlamasına da yardımcı olacaktır.