Kuru saçlar için ev yapımı sıcak yağ maskesi

'Kişisel Bakım' forumunda Burcu tarafından 14 Mayıs 2014 tarihinde açılan konu


 1. Saçlarımız boya, fön, maşa, hava kirliliği, kullandığımız şampuan, yanlış fırça kullanımı ve daha pek çok nedenle yıpranır kurur ve uçlarında kırılmalar görülür.
  Mevsimsel etkenlerinde büyük rol oynadığı saç kuruluğunu önlemek için evde bir takım uygulamalar yapabilirsiniz. Bunların başında bakım maskeleri gelmektedir. Sıcak yağ bakımı da yine evde kolaylıkla yapabileceğiniz bir bakımdır.

  Peki nasıl yapılır sıcak yağ maskesi?
  Saçınızın uzunluğuna göre tahmini olarak bir miktar zeytinyağını derin bir kaba dökün. Bir tencereye su koyun ve zeytinyağı döktüğünüz kabı bu tencerenin içine oturtup ısınması için ateşe koyun. Dikkat etmeniz gereken yağın çok ısınmamasına özen göstermek. Yağın ısısını elinizle kontrol edin ve dayanabileceğiniz sıcaklığa geldiği zaman altını kapatın.

  Şimdi hafifçe ısınan zeytinyağını elinizle saç uçlarından başlayıp diplere doğru sürün. Tüm yağı saç diplerinize masaj yaparak yedirin. Strech film ile başınızı sarın ve bu şekilde 1-2 saat bekleyin.
  Geçen sürenin sonunda saçınızı normal şampuanınızla yıkayın. Bu işlemi haftada iki kere tekrarlayın.

  Saçlarınızın yumuşadığını ve kırılmanın geciktiğini farkedeceksiniz. Zeytinyağı yerine hindistan cevizi yağı da kullanabilirsiniz.


  kuru_saç_bakimi.