Kuru Saç Bakımı Nasıl Yapılır

'Kişisel Bakım' forumunda EyLüL tarafından 30 Kas 2012 tarihinde açılan konu

 1. Kuru Saç Bakım Önerileri


  Kuru saçlara sahipseniz yapmanız gerekenleri aşağıda dikkatlice okuyun.Başlangıç olarak Saçlarınızı hergün yıkamayın, kuruluğu artırır. Saçları yıkarken ılık su kullanmak önemli. Soğuk veya aşırı sıcak su saç derisine ve saçlara zarar verir. Kuru saçlar için özel şampuan kullanmak saçlara bakım yapar, nem kazandırır. Şampuanınızı üç dört ayda bir değiştirmeye çalışın.

  [​IMG]

  Şampuandan sonra özellikle saç uçlarına saç kremi kullanmak, saçların kırılmasını önleyip, parlak görünmesini sağlar.Eğer kuru saç tipine sahipseniz saçlarınızı elma sirkesi katılmış suyla yıkamanız oldukça faydalı olacak ve saçlarınızın parlamasını sağlayacaktır. Kuru saç tipine sahip olan kişiler saçlarına haftada bir mutlaka zeytinyağı maskesini uygulamaları gerekir.

  Yağ dengesini tekrar oluşturacak, yağ oranını da dengeleyecektir. Saç kurutma makinenizi yüksek ısıda kullanmayın. Saçlarınızı havlu ve fön makinesiyle hızlı ve sert kurutmamaya çalışın. Tarak ve fırçayı yumuşak hareketlerle kullanın. Saçların kırılmasını önleyen fırçalar seçin.

  Saçınızı yazın fazla güneşten koruyun. Özellikle uzun süre güneşte kalacaksanız mutlaka şapka kullanın. Düzenli olarak saç kırıklarınızı aldırmaya özen gösterin.Çok fazla fön, perma, saç boyası saçlarda kuruluğa neden olmaktadır. Saç derinize parmaklarınızla önce saat yönünde, daha sonra saatin tersi yönünde daireler çizerek masaj yapın.Ve sonuç olarak ışıl ışıl ve sağlıklı saçlara sahip olun..:f40:

  [​IMG]