Kuru Ciltlerin Bakımı Nasıl Yapılır?

'Kişisel Bakım' forumunda Yasemin tarafından 7 Kas 2013 tarihinde açılan konu

 1. Kuru bir cilde sahipseniz diğer cilt tiplerine shaip olan kişilerden çok daha fazla cildinize dikkat etmeniz gerekmektedir.

  Özellikle kış aylarında soğuk havalarda cilt kuruluğunuz daha belirgin hale gelecektir.Bu nedenle kış aylarında cildinizi nemlendirmek için özel bakımlar uygulamalısınız.Kuru ciltler çok hassastır ve özel bakım ister. Yeterli miktarda yağ üretmeyen cilt olup mat bir görünüşe sahiptir.

  [IMGALT=https://forumdas.net/upl/uploads/kurucilt-bakimi-nasil-yapilir-56959.jpg]kurucilt-bakimi-nasil-yapilir-56959[/IMGALT]

  Kş aylarında cilt tipiniz euygun bir nemlendirici krem kullanmayı ihmal etmeyin.Dışarı çıkarken mutlaka koruyucu bir krem kullanın aksi taktirde kuru olan cildiniz çok daha fazla kuruyacaktır.

  Sabahları yüzünüzü yıkadıktan sonra havlu ile yüzünüzü bastırıp sağa sola sürterek kurulamayın. Bu yanlıştır ve gün içinde yüzünüzün daha fazla kurumasına yol açar. Yüzünüzü yıkadıktan sonra havluyu yüzünüzü değdirip çekerek kurulayın.

  Mutlaka her gün güneş gözlüğü kullanın düzenli olarak nemlendirici kullanılmasını ve kremli veya sütlü cilt temizleme ürünlerinin tercih edin. Gün içinde bir nemlendirici ile cildin doğal nem dengesi sağlanabilir. Ilık ve sıcak havalarda soğuk havalara göre daha az nemlendirici özelliği olan cilt bakım ürünleri kullanılabilir.