Kuru Cilt Nasıl Temizlenir?

'Kişisel Bakım' forumunda Yasemin tarafından 15 Eylül 2013 tarihinde açılan konu


  1. Kuru ciltli bayanların cilt bakımına biraz daha özen göstermeleri gerektiğini biliyoruz birçoğumuz.Kuru ciltlerin daha hassas olduğu ve daha çabuk yaşlandığını biliyoruz.Bu nedenle kuru cilde sahip olan kişilerin ciltlerine biraz daha özen göstermeleri ve kuru cilt tipine uygun bakım uygulamaları gerekmektedir.

    [IMGALT=http://resim.forumdas.net/upl/uploads/kurucilt-temziligi-74151.jpg]kurucilt-temziligi-74151[/IMGALT]

    Kuru cilt pul pul, beyazımsı kepeklenmelerle dökülen, dönem dönem acıyabilen, sıcak ve soğuk hava değişikliklerinde kuruyan toprağın çatlaması gibi tepkiler verebilen cilt tipidir.

    Kuru cildin suyla temizlenmemesi önerilir. Çünkü su, cildin kendi suyunu tamamen götürür.Cilt Yıkandıkça kendi suyu da buharlaşarak gider.Eğer Kurulamasanız dahi ciltteki su buharlaştıkça kuruluk daha da artar.Kuru cildin temizliğini sütle ve pamukla yapabilirsiniz.Hassas ciltlerde kullanılan makyaj temizleme sütlerinin tıbbi kökenli olması yerinde olur.Parmaklarınızla sütü cilde güzelce yedirip üzerini pamukla silebilirsiniz.Daha sonra özellikle hassas ciltlerde, örneğin gül suyu içerikli bir tonikle temizlenebilir.