Kuru Cilt Bakımı ve Temizliği Nasıl Yapılır?

'Kişisel Bakım' forumunda Yasemin tarafından 1 Kasım 2013 tarihinde açılan konu


  1. Kuru bir cilde sahipseniz oldukça hassas bir cilt tipiniz olduğunuda biliyor olmalısınız.Kuru ciltler yağlı ciltlere göre çok daha çabuk yıpranır.Bu nedenle cildinizin bakımını ihmal etmemelisiniz.Özellikle kış aylarında soğuk havanında etkisiyle dahada kuruyan cildiniz için sizinle paylaşacağım önerileri dikkate alırsanız cildinizin çok daha iyi olduğunu göreceksiniz.


    [IMGALT=http://resim.forumdas.net/upl/uploads/kuru-cilttemizligi-29501.jpg]kuru-cilttemizligi-29501[/IMGALT]

    Yukarıda da belirttiğim gibi kuru ciltler oldukça hassas cilt tipleridir neredeyse en hassas cilt türü denebilir çünkü kuru ciltler yağdan ve diğer yapıcı lipidlerden yoksun cilt tipleridir. Kuru bir cilt sıcak, soğuk, rüzgar, sert sabun, sert şampuan ve alkollü temizleyiciler nedeniyleçok çabuk tahriş olur.

    Kuru cilde sahipseniz aşağıdaki önerileri dikkate alın göreceksiniz cildinizdeki sorunlar en aza inecektir yeterki cildinizin tipine göre bakım uygulayın cilt temizliğinizi ona göre yapın.

    Kuru cildinizi temizliğinde çeşme suyu ile sabun yerine, daha yumuşak olan içme sularından ve nemlendirici özelliği bulunan cilt temizleme sütleri kullanabilirsiniz.Ayrıca unutmamanız gereken küçük bir ayrıntıyıda hatırlatmak istiyorum cilt temizliğinizde kullanacağınız toniğin alkolsüz olmasına özen gösterin.Cildinizi temizledikten sonra besleyici bir nemlendirici krem kullanın.Son olarak yazın olsun kışın olsun güneşin etkilerindne korumak için mutlaka cildinize güneşe çıkmadan önce güneş koruyucu kremler sürmeye dikkat edin.