Kurtuluş Savaşı ile ilgili kompozisyon

'Ansiklopedik Bilgi' forumunda HazaN tarafından 8 Eki 2012 tarihinde açılan konu

 1. Kurtuluş Savaşını konu alan kompozisyon örneği


  Kurtuluş Savaşı hakkında kompozisyon

  Türk milleti çok büyük acılar çekmiş, büyük savaşlarda yorgun düşmüş, pekçok kadın, erkek ve çocuk hayatını kaybetmiş... Kalanlar ise vatanın düşmanlar tarafından parçalanmasını gözü yaşlı izler durumda doğacak bir güneşin umudunu taşımaktaydı.

  Her yeni gün yeni bir umut beklentisinde olan Türk halkı çaresizlik içinde bir elin onlara uzanmasnı beklerken M. Kemal Atatürk önderliğinde tek yürek, tek kuvvet olup cesurca düşmanın karşısına dikildi. Bu gidişe ya dur diyecekler yada son nefeslerini bu uğurda vereceklerdi. Türk milleti sadece yüreğindeki vatan sevgisiyle 4 yıl süren Kurtuluş savaşında galip gelmeyi ve vatanı düşmanlardan kurtarmayı başardı. Kendi canını hiçe sayıp, vatanın bir karış toprağından vazgeçmeyeceğini gösteren M. Kemal ve ordusu bize çok kıymetli bir hazine bıraktı.

  Şimdi üzerinde özgürce yaşadığımız, bayrağımızı dalgalandırdığımız bu cennet vatan büyük acılar sonucunda bize emanet edilmiştir. Bizlerde Türkiye Cumhuriyeti'ni sonsuza kadar canımız pahasına korumaya yemin ediyoruz.

  MELİSA BAĞCI​
   
 2. Cevap: Kurtuluş Savaşı ile ilgili kompozisyon

  gerçekten çok güzeldi .... çok teşekkür ederim.