Kurt seyt ve shura kitabının konusu (nermin bezmen)

'Etüt Merkezi' forumunda Burcu tarafından 19 Mar 2014 tarihinde açılan konu

  1. Nermin Bezmen Kurt Seyt ve Shura Kitap özeti

    Nermin Bezmen'in aynı adlı kitabından televizyon dizisi olarak uyarlanan Kurt Seyt ve Shura yayınlandığı ilk bölümden itibaren büyük beğeni topladı. Kıvanç Tatlıtuğ ve Zeynep Abdullahın başrollerini paylaştığı dizinin uyarlandığı Kurt Seyt ve Shura kitabının kısacık özetini aşağıda okuyabilirsiniz.

    Olaylar 1892 yılında geçmektedir. Yalta'da başlayan hikaye İstanbul'a uzanır. Kurt Seyt Mirza Eminof'un oğlu olarak büyük bir servet ve ünvanla dünyaya gelir. Yakışıklı olduğu kadar hırslı ve cesur bir üsteğmendir. Çar Nikola'nın muhafız alayında üsteğmen olan Kurt seyt bütün bu özellikleri nedeniyle Bolşeviklerin ölüm listesindedir.

    Saltanatlı günlerinde tanıştığı Shura henüz 16 yaşlarındadır. Saf güzelliği ile Kurt Seyt'in başını döndüren Shura ailesinin ünvanına ve servetine rağmen sevdiği erkekle gözünü bile kırpmadan uzun, yorucu ve zor bir yolculuğa yelken açar.

    İkisininde artık ne bir vatanı ne de bir ailesi vardır. Bundan sonra artık sadece birbirlerinde teselli bulacak ve tüm özlemlerini aşklarında dindireceklerdir.