Kurt Kanunu dizisi konusu

'Medya Bölümü' forumunda Aysell tarafından 3 Şubat 2012 tarihinde açılan konu


 1. Kurt Kanunu dizisinin konusu
  Kurt Kanunu dizi konusu


  Kurt Kanunu dizisinde aşağıdaki olaylar anlatılmaktadır.

  [​IMG]

  Cumhuriyetin ilk senelerinde meydana gelen İzmir suikastı, o dönemin çalkantılı çekişmelerini ve hesaplaşmaları... "Kurtlukta düşeni yemek kanundur" korkusunu her an enselerinde hissederek yaşayan köşeye kıstırılmış, kendileri ve geçmişleri ile, içerisinde bulundukları zamanla hesaplaşan gerçek kişiler...

  Zamparalığıyla meşhur olan Abdülkerim, suikast ekibinin de içerisinde bulunduğu Gülcemal Vapuru'ndan son anda inen kadının Laz İsmail'in kapatması Ballı Naciye olduğunu fark eder etmez Naciyenin evinin yolunu tutar.

  Abdülkerim, Naciye'yle gününü gün ederken, Baytar Rasim, Abdülkerimi aramaktadır. Baytar Rasim, suikast ekibinden Ziya Hurşitin hükümet ile bağlantı kurduğunu duymuş, durumun hemen Kara Kemale iletilmesi gerektiğini düşünmüştür. Ama işin garip tarafı, Kara Kemalin hiçbir şeyden haberi yoktur. Abdülkerim, sonunda Kara Kemale gerçekleri söylediğinde, Kara Kemal henüz vakti olduğunu düşünerek, başlangıçta suikastı engellemenin yolunu araştırır. Önce suikast ile ilgili kişileri sorguya çeker. Daha sonra suikast ekibine ulaşmaya çalışır. Akabinde İstiklal Mahkemesi üyesi Kel Ali'yle bağlantı kurmaya çalışır. Attığı her adımda, işin içine girdiğini ya da bir şekilde içine sokulmaya çalışıldığını hisseder. Bir ara yurtdışına çıkmayı düşünen Kara Kemalin teşebbüsü engellenince, işin ciddiyeti ortaya çıkar. En sonunda kaçmaya karar verir..

  Alıntı