küresel ısınma dünyanın sonunu mu getirecek

'Güncel Bilgiler' forumunda YAREN tarafından 3 Ocak 2011 tarihinde açılan konu


 1. küresel ısınma dünyanın sonunu getirecek mi,
  küresel ısınma dünyanın sonunu getirir mi?


  Hepimiz gelecekle ilgili birçok plan yaparız fakat günün bize neler getireceğini asla bilemeyiz. Belki de hep beklediğiniz iş teklifini aldınız ama ilk iş gününde işe giderken bir grup köpeğin saldırısına uğradınız. Bu talihsizlikleri bir yana koyarsak, bizim küçük planlarımızdan başka, yeryüzünün bizimle ilgili korkunç planları var. Hollywood dünyanın sonuyla ilgili depremler, seller, uzaylı saldırıları gibi saplantılı teorilerini yapadursun; aslında yeryüzü az duyduğumuz şekillerde dünyanın sonunu getirebilecek gücü içinde bulunduruyor.

  Küresel ısınma sonucu dünyamız ısınır ve buzullar erir.Ve kutup ta yaşayan hayvanlar ölür. bazı hayvanların nesli tükenmek zorun da kalır.Bu insanları tehdit eder.

  Biz insanlar,bilinçsizce suyumuzu,elektrimizi ve doğalgazımızı boşa harcıyoruz.Dolayısıyla günümüzde küresel ısınma ilerlemektedir.Bu durum buzulların erimesi okyanusların gibi faaliyetlerin gerçekleşmesine yol açıyor.Küresel ısınma iklim değişikliklerine yol açmasından endişe edilmektedir.

  İnsan tarafından atmosfere verilen gazların sera etkisi yaratması sonucunda dünya yüzeyinde sıcaklığın artmasına küresel ısınma deniyor.Ve dünyamız gittikçe kötuye gidiyor.Ve bunun önlenmesi çok zor..


  Küresel karartma

  Bu da ne demek diye düşünüyorsanız, bunun anlamı tam da çağrıştırdığı şey yani atmosfere çeşitli gazların girmesi sonucu burada güneş ışınlarını engelleyen bir katmanın oluşması ve bu dünyanın yavaş yavaş sonunu getirmesi. Dünyadaki kirlilik bu kadar hızlı artmaya devam ederse, bu olayın gerçekleşmesi kaçınılmaz görünüyor. Bu olay gerçekleşirse, dünyanın bazı yerlerlerinde seller olurken bazı yerlerinde ise kuraklık olacak ve asit yağmurları da dünyayı yaşanmaz kılacak.