Kurban Bayramınız Mübarek Olsun

'Güncel Bilgiler' forumunda Eylem tarafından 16 Mayıs 2016 tarihinde açılan konu

 1. Eylem

  Eylem Site Yetkilisi


  Kurban Bayramınız Mübarek Olsun

  [​IMG]
  Yine güzel bir bayram telaşı ve bayram hazırlıkları içerisindeyiz.Bayram hazırlıklaırnın en yoğun olduğu son iki gündeyiz alışveriş temizlik derken bir bakmışızki Bayram sabahı gelmiş.Allaha çok şükür ki yine bir Kurban Bayramı arefesindeyiz.Bayramlar biz Müslümanlar için sevinç ve neşe günleridir.Allah birdahaki bayramları görmeyi nasip etsin cümlemize..

  Özellikle dini bayramlarımız Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı Eşimizin dostumuzun Aile büyüklerimizin bir araya geldiği yılda bir defada olsa hoş sohbetlerin yapıldığı özel günlerdir.Bugünlerde büyüklerin ve akrabaların ziyaret edilmesi büyük önem taşımaktadır.

  Kurban bayramı dinimizde yer alan iki bayramdan biridir.Hicri takvime göre zilhicce ayının onuncu günü itibariyle kutlanır dört gün sürer zilhicce ayının 9. gününe arefe denir bundan sonraki dört gün Kurban Bayramı günleridir.

  Bayramda Bayram Namazı kılınır ve Bayram hutbesi okunur.Arefe günü sabah namazından itibaren bayramın son ikindi namazı dahil her farz namazdan sonra teşrik tekbirleri okunur:Allahü Ekber Allâhü Ekber Lâ ilâhe İllâllahü Vallâhü Ekber, Allâhü Ekber ve Lillâhi`l-Hamd denir.

  Herkese iyi Bayramlar Sevdiklerinizle birlikte bayram sevincini ve coşkusunu en güzel şekilde yaşamanız dileğiyle.MUTLU BAYRAMLAR