Kurban Bayramınız kutlu Olsun

'Güncel Bilgiler' forumunda Wish tarafından 7 Aralık 2008 tarihinde açılan konu


 1. [​IMG]

  Zamanla anlıyor insan: 3-4 güne sıkışmış bir tatilden öte bir şey bayram...

  Hayata rasgele serpiştirilmiş ilahi ikramlar, kıymet bilen kullara her daim bayram yaşatır.


  Nefes almak bayramdır mesela; günün birinde soluksuz kalınca anlar insan... Görmenin nasıl bir bayram olduğunu karanlık öğretir; sevmeninkini yalnızlık...Sızlamayan her organ, hele de burun direği bayramdır.Bayramdır, elden ayaktan düşmemek, zihinden önce bedeni kaybetmemek, kurda kuşa yem olmayıp "Çok şükür bugünü de gördük" diyebilmek...Sevdiklerinle geçen her gün bayramdır.Küsken barışmak, ayrıyken kavuşmak, suskunken konuşmak bayramdır.


  Bir kitabı bitirmek, bir binayı bitirmek, bir okulu bitirmek, kâbuslu bir rüyayı, kodeste ağır cezayı bitirmek bayramdır.Yoğun bakımda sancılı geceyi ya da kangren olmuş bir ilişkiyi bitirmek de öyle...Vuslat da bayramdır öte yandan...Endişe içinde beklediğinden mektup almak, telefonda ansızın sesini duymak, deli gibi burnunda tütenin boynuna sarılmak bayramdır.En acıktığın anda dumanı tüten bir somunun köşesini bölmek, korktuğunda güvendiğine sarılabilmek, dara düştüğünde dost kapısını çalabilmek bayramdır.Bir sürpriz paketinden çıkan hediye, tatlı bir şekerlemede üstüne serilen battaniye, saçlarını müşfik bir sevgiyle okşayan anne bayramdır."Ona güvenmiştim, yanılmamışım" sözü bayramdır.Hiç aldatmamış, aldanmamış olmak bayram...


  Yeni bir sözcük öğrenmek, bir tünelin sonuna gelmek, müzmin bir işin kapısını çarpıp uzun bir yola çıkıvermek bayramdır.Zorluklara tek başına göğüs gerebilmek, gereğinde haksızlığın üstüne yalın kılıç yürüyebilmek bayramdır.Yeni eve asılan basma perdeler, alın teriyle kazanılmış ilk rızkın konduğu çerçeveler, yüklü bir borcun son taksiti ödenirken sıkılan eller bayramdır.Evde yalnızlığı noktalayan insan nefesi, akşam kapıda karşılayan yavuklu busesi, sevdalı bir elin tende gezmesi, nice adağın ardından çınlayan çocuk sesi bayramdır. Sonrasında gelen ilk diş bayramdır, ilk söz bayram, ilk adım, ilk yazı, ilk karne bayram...Güne gülümseyerek başlamak bayramdır. "İyi ki yanımdasın" bayram, "Her şeyi sana borçluyum" bayram, "Hiç pişman değilim" bayram...


  Evlatların mürüvvetini görebilmek, eve dolu bir torbayla gidebilmek, konu komşuyla yarenlik edebilmek, akşamları eskimeyen bir keyifle çay demleyebilmek bayramdır.Zamanı donduran eski fotoğraflara nedametsiz bakabilmek, altı çizilmiş eski kitapları aynı inançla okuyabilmek, yol arkadaşlarının yüzüne utanmadan bakabilmek bayramdır. Alnı açık yaşlanmak bayramdır; ulu bir çınar gibi ayakta ölebilmek bayram...


  Bunların kadrini bilirseniz, kıymet bilmeyi öğrenirseniz her gününüz bayram olur.Meraklanmayın, öyledir diye size deli demezler. Deseler de böyle delilik, bayram artığı günlerdeki nankör akıllılıktan evladır. Her gününüz bayram olsun!


  Hergün Bayram - Can Dündar
    2. ellerine saglık senınde bayraı kutlu olsun
    3. Güzel bir bakış açısını bizlerle paylaştığın için

  teşekkürler Wish.
    4. Bunların kadrini bilirseniz, kıymet bilmeyi öğrenirseniz her gününüz bayram olur.Meraklanmayın, öyledir diye size deli demezler. Deseler de böyle delilik, bayram artığı günlerdeki nankör akıllılıktan evladır. Her gününüz bayram olsun!


  :f118::f118::f118:

  Can Dündar'ın her yazısını okumak ayrı bir tat ayrı bir keyif.. Paylaştığın için teşekkürler Şekercimm..Ay! WisH Ablacım..:f40:

  Tüm Forumdas Ailesinin bayramı mübarek olsun..
    5. Can Dündarın kaleminde bayram hakkında güzel bir yaklaşım teşekkürler Wishin ..:f40:

  [​IMG]
    6. [​IMG]

  her günümüz bayram tadında olsun
  sağol Dilek tüm forumdaştaki arkadaşların ve İslam Aleminin bayramı kutlu olsun

  bayram dönüşü annenin yaptığı o nefis nişastalı baklavadan isterim kalmadı felan deme bugünden istiyorum bak :f40:
    7. Teşekkürler tüm müslüman aleminin kurban bayamı mübarek olsun nice güzel bayramlar herkese
    8. Tşkler emeğine sağlk WİSH Herkese Hayırl Bayramlar
    9. Abi haksızlık etme yaaaa :f9: o tatlıyı artık 2 bayramdır ben yapıyorum. Bu arada yeni bir tatlı keşfettim.Arefe günü yaptım ama Sevgili oğlum tepsiyi yarıladı.Bugün de kalanını misafirler yedi. nişastalı olan duruyor daha ama bayram sonununa kalmayabilir. Yemek istiyorsan bayram sonunu bekleme derim :f196:
    10. Can Dündar ın yazılarına bayılıyorum buda o güzel yazılarından 1 tanesi teşekkürler Wish paylaşımın için :f40:

  HEEE birde DEli ye her gün bayramdı yani bana :f30::f30:
    11. Bende herkesin bayramını kutlar sağlık mutluluk ve esenliklerr dilerim..BU arada Nişastalı baklavadan bende isterim.
    12. Mesajların bedava olduğu bu mübarek günde,gelecek kandil,ramazan,kurban,yeni yıl,23 nisan,19 mayıs, 29 ekim,doğum günü,sevgililer günü,öğretmenler günü,anneler günü,4 eylül sivas kongresi,İstanbulun fethi,Dİyarbakırın karpuz festivali...:)) ve her ne kadar önemli bir o kadarda önemsiz gününz varsa şimdiden kutlu olsun.Daha sonra vay be duymadım vay ben işitmedim vay ben okumadım demeyin.HAYIRLI BAYRAMLAR
    13. Bayramlar, insanlar arasındaki karşılıklı sevgi ve saygının perçinlendiği günlerdir. Bayramlar, insanların birbirleriyle olan dargınlıklarını unuttukları, barıştıkları, kardeşçe kucaklaştıkları günlerdir. Bayramlar,milli ve dini duyguların, inançların, örf ve adetlerin uygulanıp sergilendiği, bir toplumda millet olma şuurunun şekillendiği, kuvvetlendiği günlerdir. Hep bir arada, sevgi dolu ve huzurlu nice bayramlar geçirmek dileğiyle, Kurban Bayramınız kutlu olsun..


  [​IMG]
    14. tüm islam aleminin ve forumdas ailesinin bayramını kutlarım bu güzel paylaşımına teşekkürler wish kardeşim
    15. Ben de geçde olsa Tüm Forumdaş
  arkadaşlarımın Kurban Bayramını kutlarım....