Kuranda Adı Geçen Şifalı Bitkiler

'Dini Bilgiler' forumunda EyLüL tarafından 10 Ocak 2013 tarihinde açılan konu


 1. Kuranda Adı Geçen Şifalı Bitkiler Nelerdir


  Kuranda Adı Geçen birçok Şifalı Bitki vardır bu bitkilerden bazılarını aşağıda sizlerle paylaşıyoruz Kuranda Adı Geçen Şifalı Bitkiler Kuranda bir çok bitki ve meyvenin adı geçmektedir.Bu bitki ve meyveler şunlardır;

  Asma,hurma,zeytin,nar,üzüm,muz,mercimek,başak,zencefil,kabak,soğan,reyhan,kirazdır. Bu bitkilerin isimlerinin geçtiği ayetler ise şunlarladır;

  Asmalı ve asmasız bahçeleri, hurmaları ve tadları farklı ekinleri, zeytinleri ve narları -birbirine benzer ve benzeşmez- yaratan Odur. Ürün verdiğinde ürününden yiyin ve hasad günü hakkını verin; israf etmeyin. Çünkü O, israf edenleri sevmez. (Enam Suresi, 141)

  Onunla sizin için ekin, zeytin, hurmalıklar, üzümler ve meyvelerin her türlüsünden bitirir. Şüphesiz bunda, düşünebilen bir topluluk için ayetler vardır. (Nahl Suresi, 11)

  İçlerinde (her türden) meyve, eşsiz-hurma ve eşsiz-nar vardır. (Rahman Suresi, 68)

  Üstüste dizili meyveleri sarkmış muz ağaçları, (Vakıa Suresi, 29

  Dedi ki: O, benim asamdır; ona dayanmakta, onunla davarlarım için ağaçlardan yaprak düşürmekteyim, onda benim için daha başka yararlar da var. (Taha Suresi, 18)

  Hurma dalını kendine doğru salla, üzerine henüz oluşmuş-taze hurma dökülüversin. Artık, ye, iç, gözün aydın olsun. (Meryem Suresi, 25-26)