Kunut duaları ezberleme

'Sorun Cevaplayalım' forumunda Wish tarafından 20 Aralık 2011 tarihinde açılan konu


 1. Dua ezberlemenin en iyi yolu açık zihinle ezberlemektir bunun için sabah erken saatlerde kalkın açık bir zihinle ezber yapmaya çalışın.

  Kolay ezber için sık sık tekrarlamak gerekir. Konsantre olun ve ezber yaparken etrafta dikkatinizi dağıtacak birşeyler olmaması gerekiyor.

  Kunut duaları türkçe okunuşu duaları kolay ezberleme kunut dualarını kolay ezberlemeduaları kolay nasıl ezberleyebirim dualar nasıl ezberlenir kunut duaları nasıl ezberlenirkunut duaları kunut dualarının türkçe açıklaması kunut dualarının anlamı

  KUNUT DUALARININ TÜRKÇE OKUNUŞU ve ANLAMLARI

  Kunut Duaları 1 (Türkçe Okunuşu)

  Allâhümme innâ nesteînüke ve nestağfirüke ve nestehdik. Ve nü’minü bike ve netûbü ileyk. Ve netevekkelü aleyke ve nüsni aleykel-hayra küllehü neşkürüke ve lâ nekfürüke ve nahleu ve netrükü men yefcürük.

  Kunut Duaları (Türkçe Anlamı)

  Allahım! Senden yardım isteriz günahlarımızı bağışlamanı isteriz razı olduğun şeylere hidayet etmeni isteriz. Sana inanırız sana tevbe ederiz. Sana güveniriz. Bize verdiğin bütün nimetleri bilerek seni hayır ile överiz. Sana şükrederiz. Hiçbir nimetini inkar etmez ve onları başkasından bilmeyiz. Nimetlerini inkar eden ve sana karşı geleni bırakırız.

  Kunut Duaları 2 (Türkçe Okunuşu)

  Allâhümme iyyâke na’büdü ve leke nüsalli ve nescüdü ve ileyke nes’a ve nahfidü nercû rahmeteke ve nahşâ azâbeke inne azâbeke bilküffâri mülhık.

  Kunut Duaları 2 (Türkçe Anlamı)

  Allahım! Biz yalnız sana kulluk ederiz. Namazı yalnız senin için kılarız ancak sana secde ederiz. Yalnız sana koşar ve sana yaklaştıracak şeyleri kazanmaya çalışırız. İbadetlerini sevinçle yaparız. Rahmetinin devamını ve çoğalmasını dileriz. Azabından korkarız şüphesiz senin azabın kafirlere ve inançsızlara ulaşır.
    2. hel kelimeyi ezberle hepsini birden okuma kelime kelime ezberle ben ole ezberledim 3 veya 4 gunde. ama her zaman tekrar yap dahah iyi kaliyor \insanin beyninde/ allah yardimcin olsun
    3. Çocukken hatırlarımda ilkokulda bu duaları bi çırpıda ezberleyi verirdik.. Allah yardımcımız olsun inşAllah. Aklımızı zihnimizi açsın ilmi ile zihnimizi genişletsin, acaba bizmi tembelleşiyoruz acizleşiyoruz.. Yoksa çocukluğuın verdiği o mahsumiyet ve hevesle Allah kolaylaştırıyor mu bize.. Yinede Allah'a hamd olsun, O' nun yolunda atılan her adım O' nun ilminden kaçmaz. O herşeyi gören bilendir.
  Sağlığımıza hamd olsun. İnşAllah çocukkenki o kalplerimizdeki mahsumca hevesimiz şimdide, kalplerimize yerleşir, bu dünya hayatının gafletinden bir anda olsa uzaklaşıp Hak yolunda bir adım daha atabiliriz inşAllah. Allah yardımcımız olsun..
    4. tesbih şeklinde ezberleemeyi deneyin her kelimeyi tebih çekerekten ezberleyebbilirsiniz ... selam ve dua ile ........