KÜltÜr Ünİversİtesİ ist

'Etüt Merkezi' forumunda DiScOvErEr tarafından 23 Kas 2009 tarihinde açılan konu

 1. Ş.Evler KÜltÜr Ünİversİtesİ ist

  KİMLİK KARTI:
  Kuruluşu: 1997
  Rektör: Prof. Dr. Önder Öztunalı
  İletişim bilgileri: E-5 karayolu üzeri no: 22 Şirinevler-İstanbul
  Tel: 0 212 451 40 90
  Öğrenim dili: İngilizce
  Türü: Vakıf

  AKADEMİK PROFİL:
  Fakülte sayısı: 4
  YO: 2
  Akademik personel: 121

  Rektör Prof. Dr: Önder Öztunalı: "Kültür Üniversitesi'nde dilediğiniz yükseköğretim programlarından birini seçerek geleceğinizle ilgili umutlarınızı gerçekleştirme olanağına sahip olabilirsiniz. Yapacağınız seçimde üniversitemizi ilk tercih olarak dikkate almanız bu yönde büyük önem taşıyor."
  Kültür Üniversitesi son yıllarda açılmaya başlayan "apartman üniversitelerine" bir örnek. Üniversite şehrin en işlek yerinde yol üzerinde bulunuyor. Bir apartman görünümündeki üniversitenin Esenyurt'ta kampüs alanı yapılanması için çalışmaları sürdürülüyor.
  İstanbul Kültür Üniversitesi'nde yıl içinde yeterince başarılı olamayan öğrenciler yaz aylarında sekiz haftalık yaz okullarına devam edebiliyorlar. Yaz okullarında üniversitenin öğretim üyeleri dışında yurt dışı üniversitelerden davet edilen öğretim üyeleri de ders veriyor. bu okullardaki başarı, öğrencilerin bir üst sınıfın derslerine devam edebilmelerini sağlıyor.
  Üniversitede fikir ve düşünce kulübü, güzel sanatlar kulübü, spor kulübü, bilgisayar kulübü ve ekonomi kulübü bulunuyor. Üniversitenin kendisine ait yurdu bulunmuyor.