Kulak Estetiği - Kepçe Kulak Ameliyatı

'Kişisel Bakım' forumunda YAREN tarafından 21 Ocak 2011 tarihinde açılan konu


 1. Kepçe Kulak,Kepçe Kulak Ameliyatı,Kepçe Kulak Estetiği,Kulak estetiği,hakkında bilgi

  Kepçe Kulak Estetiği

  [​IMG]

  Genellikle okul döneminde alay konusu haline gelen kepçe kulak sorunu kişinin ilerleyen yıllarda da karşısına çıkabiliyor.


  Son dönemde özellikle estetik cerrahinin yaygınlaşmasıyla da birçok kişi daha önceden yaptırmaktan çekindikleri birçok işlemi daha rahat uygulattırabiliyorlar. Ayrıca rekabetçi iş ortamı ve kariyer kaygısı da bu konuda etkili oluyor.


  Kepçe Kulak Operasyonu
  Kepçe kulak düzeltilmesi, lokal anestezi ile 1 saat içinde yapılır. Kulak arkasından kesi yapılır, kıkırdak üzerinde açıyı daraltacak ve normale getirecek bir kıvrılma sağlayarak kıkırdak dikilir. Ayrıca kulak kıkırdağı kulak arkasındaki kafa kemiğinin zarına tespit edilerek açının tekrar açılması önlenir. Kesi yeri katgüt ile dikilerek, özel bir pansumanla kulak kalıba alınır. 3. gün bandajlar açılarak hasta banyo yapabilir. Kulak arkasını oksijenli su ile silerek açık bırakılır. Hasta’nın 1 ay boyunca, tenisçi bandı takarak kulak kıkırdağının yeni açısında sertleşmesi sağlanır. Kulaktaki ödem ve morluklar 1 hafta içinde geçer. Hasta 3. gün normal hayatına dönebilir.
  Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı
  Prof. Dr. Erol KIŞLAOĞLU