Kulak Çınlamasının Tedavisi var mı?

'Sağlık Rehberi' forumunda Yasemin tarafından 17 Ocak 2014 tarihinde açılan konu


 1. Kulak çınlamasının tedavisi var mıdır?


  Kulak çınlaması bazen insanı çok fazla rahatsız edebilir peki bu sorunun bir tedavisi varmı konuyla ilgili merak ettiklerinizi kıs ayazımızda öğrenebilirsiniz.Kulak çınlaması nedne olur ve nasıl tedavi edilir birlikte öğreniyoruz.

  Bazı durumlarda kulağınızın çınlaması normalmidir sorunun yanıtı tamamiyle normal değildir olacaktır. Kafa içinde ki bu seslere genel olarak tinnitus denilir ve çok yaygındır.Tinnitus zaman zaman ortaya çıkabilir veya siz sürekli olarak bir ses duyabilirsiniz. Çok kalın veya çok ince olabilir, tek kulağınızda veya her iki kulağınızda da duyabilirsiniz. Zil sesi sürekli olduğunda bu kişiyi çok rahatsız edebilir. Hatta bu rahatsızlık kişilerin normal hayatlarını etkiliyecek boyuta kadar çıkabilir.

  Bu sıkıntının bir çoğunda özel bir tedavi bulunmamaktadır.Doktorunuz gerçek nedeni bulursa bunu ortadan kaldırmaya yönelik tedavi sonucunda kulağınızdaki çınlamalar da ortadan kalkacaktır.Bunun için bazı röntgen filmleri ve denge testlerine ihtiyaç duyulabilir. Bunlara rağmen tinnitusun nedeni çoğu zaman bulunamaz. Neden ortaya konulmamış olmasına rağmen bazı durumlarda ilaçlar yardımcı olmaktadır.

  kulak-cinlamasini-.

    2. Annem yaklaşık iki senedir bu hastalıktan müzdarip gitmediği doktor kalmadı . Tiz bi sesin sürekli kafasının içerisinde olduğunu söylüyor . bir kaç kez kolestroldan olabileceğini söylediler kulestrolunu kontrol altına aldı fakat sesler devam ediyor . Başka ne tür sebepleri olabilir . bilen arkadaşlar yazarsaa çok sevinirim