Kulak Ağrısına ne iyi gelir?

'Sağlık Rehberi' forumunda Yasemin tarafından 28 Ocak 2014 tarihinde açılan konu


 1. Kulak Ağrısı nedir nasıl tedavi edilir?  Kulak ağrısı bir çok zaman çekilmeyecek durumda olarak insanların keyiflerini kaçırabilir.Kulağın tam ortasında yer alan östaki borusunun tıkanması halinde görülebilen bir rahatsızlık türüdür.Kulak ağrısında özellikle iltihaba bağlı ağrılar çok fazla görülmektedir ve tedavisinde çoğunlukla antibiyotik kulak damlaları ya da ağız yoluyla alınan antibiyotikler kullanılmaktadır.

  Kulak Ağrısı Neden Olur; Uçak yolculuğu, Dış kulak yolu enfeksiyonu,Saç kılının dış kulak yoluna girmesi, Tüplü dalış, Dil, çene ve diş ağrıları

  Kulak Ağrısı Nasıl Geçer; Östaki borusunun açılması için sakız çiğneyin.Kulak kepçesini ufak hareketlerle oynayın.Dış kulak yoluna doğru vücut ısısında yağ damlatılmalıdır.Vücut ısısına ayarlanmış su içersine zeytinyağı yada bebek yağı ekleyin ve birkaç damla kulağınıza damlatın.Dik bir pozisyona geçerek, saç kurutma makinası ile düşük ayarda kulağınıza doğru hava üfletin.

  Kulak ağrısı, kendi denemiş olduğunuz tedavi yöntemleri ile geçmiyorsa bir an önce mutlaka doktorunuza başvurmanız gerektiğini unutmamalısınız.

  kulak-agisina-ne-iyigelir-.
   


Similar Threads: Kulak Ağrısına
Forum Başlık Tarih
Sağlık Rehberi Kulak Ağrısına Ne İyi Gelir 14 Nisan 2011
Sağlık Rehberi Kulak Ağrısına Soğan Suyu 11 Nisan 2011
Sağlık Rehberi Kulak Ağrısına Bitkisel Çözüm 11 Nisan 2011
Sağlık Rehberi Kulak Çöpü Kullanmak Zararlı mı? 18 Mayıs 2016
Sağlık Rehberi Kulak Çınlamasının Tedavisi var mı? 17 Ocak 2014