Kudret Narı Nasıl Kullanımı

'Sağlıklı Yaşam' forumunda Violet tarafından 7 Şubat 2011 tarihinde açılan konu


 1. Kudret Narı Nasıl Kullanılır

  KUDRET NARI

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]

  İşte size mucize bir bitki daha. Asırlardır başta mide hastalıklarının tedavisinde kullanılan Kudret narının birbirinden önemli birçok faydası var.

  Parçalı yapraklı, tırmanıcı, otsu, bir yıllık bir bitki olan Kudret narının meyvesi olgunlaşınca, birbirinden ayrılır. Sarı çiçekler açar, turuncu-sarı renkli meyveler verir. Anavatanı Hindistan'dır.

  Kudret narı ile ilgili son araştırmalardan biri New York Üniversitesi tarafından yapıldı. Araştırmada uzun yıllar boyunca gastrit ve ülserin tedavisinde kullanılan kudret narında HIV virüsünün çoğalmasını engelleyen bir protein keşfedildi. Kudret narının diğer mucizevi faydaları şöyle: Kudret narının antibiyotik etkisi bulunuyor. İçeriğinde bulunan Lutein ve lycopene tümörün büyümesini engeller.

  Mide ülserini tedavi eder. Egzama ve diğer cilt hastalıklarında faydalıdır. Yaraların çabuk iyileşmesini sağlar. Asya'da mide problemleri ve kan şekerinin kontrolü için yaygın olarak kullanılan bir bitkidir. Karaciğeri destekler, egzama ve sedefe fayda verir. Bağırsak tembelliğini giderir, hücreleri yeniler.

  Kullanım şekli ve dozu: Olgunlaşarak kavuniçi rengi alan meyve, tabakta ezilir, bir miktar balla karıştırılıp, sabahları aç karnına 1 çorba kaşığı yenilir. Bu şekilde en az 41 gün kullanılır.

  Taze meyve bulunmayan mevsimde ise, halis zeytinyağı içinde 6 ay bekletilen Kudret Narı her sabah bir çorba kaşığı süzme balla karıştırılarak aç karna yenilir.
   


Similar Threads: Kudret Narı
Forum Başlık Tarih
Sağlıklı Yaşam Kudret Narı Yağı Nasıl Kullanılır 30 Haziran 2011
Sağlıklı Yaşam Kudret Narı Hemoroide Basur İyi Gelirmi 30 Haziran 2011
Sağlıklı Yaşam Kudret Narı Yağı Faydaları 30 Haziran 2011
Sağlıklı Yaşam Kudret Narı Yararları 30 Haziran 2011
Sağlıklı Yaşam Kudret Narı Yetiştiriciliği 30 Haziran 2011