Küçükken Salaktım

'Eğlence' forumunda Ezlem tarafından 17 Nisan 2009 tarihinde açılan konu


 1. Küçükken Salaktım
  -Ben çocukken salaktım. Edip Akbayram´ın ismini Edi zannederdim. Yani o, benim için ´Edi Pakbayram´di.
  -Ablama, ´Nasıl olup da koca bir günü canin sıkılmadan evde oturarak geçiriyorsun?´ demiştim.
  ´Büyüyünce insanin canı sokakta oynamak istemez ki´ cevabını vermişti. Uzunca bir sure büyüyüp büyümediğimi anlamak için kendime, ´Canin sokakta oynamayı istiyor mu?´ diye sormuştum.
  -Sabahları kalktığımda aklimin hala yerinde olup olmadığını anlamak için 2+2, 3+4 gibi toplama işlemleri yapardım. Sonuçlar doğru olunca da çok sevinirdim.
  -Dedemle parka gittiğimiz bir gün TRT´ciler çekim için oradaydı.Beni oynarken çektiler. Yayın günü bizim aile, jeneriğinde gözüktüğüm çocuk programını izlemek için televizyon başına gecti. Kendimi ekranda görünce,´Beni niye parkta unuttunuuuuz?´ diye gözyaşlarına boğulmuştum.
  -´Geri vites´ kavramım yoktu. Şoför, kolunu koltuğa atıp arkaya doğru bakınca araba otomatikman geri geri gidiyor zannederdim.
  -Benden büyük kuzenlerim dondurmacıların dondurma külahlarının sivri kısmıyla kulaklarını karıştırdığını söylemişti. İnanmıştım. Hala da külahların sivri kısımlarını yemem, çöpe atarım.
  -Babaannem bir gün gelirse sevdiğim dizilerin olmadığı bir gün gelsin istiyordum.
  -Abimle Karaoğlancılık oynardık. O Karaoğlan olurdu, beni de Bizans askeri yapardı. Sonra evire çevire döverdi. Çok mühim bir şey yaptığımı sandığım için canim yansa bile hiç sesimi çıkarmazdım.
  -Yeşil ve siyah zeytinin ayrı ağaçlarda yetiştiğini sanırdım. Bulmacalardaki,´Annenin erkek kardeşi´ kısmına dayımın beş harfli ismini sığdırmaya çalışırdım.
  -Anaokulunda patates baskısı yapmayı öğrenmiştik. O kadar hoşuma gitmişti ki, evde duvarlara, masa örtülerine filan basmıştım.Ancak sanat merakım annemin yeni aldığı beyaz eteğe patatesi yapıştırmamla son bulmuştu.Hem gönlünü almak hem de el koyduğu patateslerime kavuşmak için dahiyane bir fikirle öğretmenimin yanına gittim. ´Annem´ yazısını patatese oydurttum. Sevinçle eve gelerek soyundum. Renkli boyalara batırdığım patatesi vücudumun her tarafına bastım. Sonra da annemin karsısına gectim. Beni o halde gorunce ağlamaya başlamıştı.
  -Madonna ile Maradona´yı kardeş zannederdim. Kendi kendime, ´Bunların babası ne şanslı be. Bir çocuğu futbolun kralı,biri müziğin kraliçesi´ derdim.
  -Birinden özür dilediğim zaman Allah´ın bana bir özür vereceğini sanırdım. Sakat olacağımı düşünüp hemen ´dilediğim özrü ´ geri alırdım.
  -Kurban Bayramı´nda toplanan derilerden uçak yapıldığını sanırdım.Uçakların diş yüzeyinin bu derilerle kaplandığı için Türk Hava Kurumu´nun topladığını düşünüyordum. Uçak kaçırma filmlerinde silahla ateş edildiğinde ya da bomba patladığında, ´Ayyy! Deri delindi!´derdim.
  -´Gil´ diye konuşanları fakir zannederdim. -Annem banyodan çıktıktan sonra babamın söylediği, ´Sıhhatler olsun´ lafını ´Saatler olsun´ diye anlardım. Bunun da, ´Banyoda amma çok kaldın´ gibi bir şey demek olduğunu sanıp babamın anneme kızdığını düşünürdüm. Annemin buna karşın niye sadece, Sağol´ dediğini merak ederdim. ´Ne kibar kadın,derdim.

  Cem Yılmaz


  Alıntı​
    2. Cevap: Küçükken Salaktım

  Son stand-up gösterisi mükemmeldi çok zekice esprileri var.Komedi de kendisini tek geçiyorum. :f40:
    3. Cevap: Küçükken Salaktım

  bencede hepsi harika ezlem :)

  Geri vites´ kavramım yoktu. Şoför, kolunu koltuğa atıp arkaya doğru bakınca araba otomatikman geri geri gidiyor zannederdim. :f20::f196:
   


 4. lem

  lem


  Cevap: Küçükken Salaktım

  Z€ki bir showman :f106:
    5. Cevap: Küçükken Salaktım

  :f30::f30:
  En çok da buna güldüm..
  Hangimizin küçükken salaklıkları yoktur ki:f40: Zevkle okudum ellerine sağlık canım..:f40:
    6. Cevap: Küçükken Salaktım

  Kurban Bayramı´nda toplanan derilerden uçak yapıldığını sanırdım.Uçakların diş yüzeyinin bu derilerle kaplandığı için Türk Hava Kurumu´nun topladığını düşünüyordum. Uçak kaçırma filmlerinde silahla ateş edildiğinde ya da bomba patladığında, ´Ayyy! Deri delindi!´derdim.

  :f106::f106::f106:

  Cem Yılmaz'ın hem seçtiği konular süper hemde anlatım tarzı. Gülmemek mümkün değil :f40:
    7. Cevap: Küçükken Salaktım

  Bulmacalardaki,´Annenin erkek kardeşi´ kısmına dayımın beş harfli ismini sığdırmaya çalışırdım.
  bu çok güzeldi:)
    8. Cevap: Küçükken Salaktım

  Çok güzel Ezlem ablacım eline sağlık çok güldüm:D paylaştığın için saol
    9. Cevap: Küçükken Salaktım

  Hepsi harika eline sağlık.... :D
    10. Cevap: Küçükken Salaktım

  Ben de Cem Yılmaz'ı komedide tek geçerim.Kimse ona rakip olamaz bence.Harika bir espri anlayışı var. İnsanları güldürmeyi çok iyi beceriyor.:f118:

  Burdakiler de çok komikti.Okurken gülmemek mümkün değil.:) Teşekkürler Ezlem Ablacım.
    11. Cevap: Küçükken Salaktım

  Katılıyorum Cem Yılmaz küçükken salakmış :f106: :f106:
    12. Cevap: Küçükken Salaktım

  :f30::f30::f30::f30:

  Küçükken bende THY topladığı kurban derilerinden uçak yapar sanırdım..:)
    13. Cevap: Küçükken Salaktım

  :oops::oops::oops: En iyisi ben susayım :f19:
  Zaten küçükken salak olanlar büyüyünce dahi olurmuş derler ben onu anlatmaya çalışmıştım aslında :f106: