kuantum nedir,kuantum ne demek

'Sorun Cevaplayalım' forumunda Nalan tarafından 2 Şubat 2012 tarihinde açılan konu


 1. kuantum nedir, ne demek

  Kuantum nedir?
  Kuantum sözlük anlamı olarak "Bir dalganın olası değerlerinin alt değer kümelerinden biri" anlamın taşır. İngilizce'de "Quantum", Latince'de "Quantus" olarak kullanılan kuantum, atom düzeyindeki, hatta atomdan daha küçük parçacıkların fizik kurallarını tanımlamakta kullanılırkuantum
  Kuantum teorisi nedir?
  Kuantum teorisi, bilim ve insanlık tarihinin üzerinde en çok kafa patlatılan ve birçok tartışmalara konu olan teorilerinin en başında gelmektedir.Kuantum nedir diye soracak olursanız "Kuantum teorisi, atomik olaylardaki enerjiyi açıklamaya yarayan bir fizik teorisidir." anlamıyla karşılaşabilirsiniz.
  Kuantum düşünce nedir?
  İlk defa duyanlar ve öğrenmek isteyenler için Kuantum düşünce'nin ne olduğu hakkında bilgi verelim. Kuantum düşünce;Ü st nitelikli bir düşünme biçimidir. Sıradan düşünce biçimleri kendisini tekrar eden, etkisiz ve sınırlı enerjilerdir. Değiştirme ve oluşturma güçleri yoktur. Daha çok vehim, kuruntu, başıboş hayaller biçiminde akar. Oysa Kuantum Düşünce derin düzeyde, atom altı alanda etkili olabilecek tarzda bir yaratıcı düşünme biçimidir.
  Özel bir bilinç düzeyine girerek, özel olarak kurgulanmış sözel ve imgesel oluşumları içerir.
  Kuantum Düşünce, sağlıklı ve güçlü bir beden için de uygun bir zemin hazırlar. Bizim düşünce ve kabullenişlerimiz direkt olarak bedene etki yapar. Bedenimiz aslında bir enerji okyanusundan başka bir şey değildir. Korku,kaygı,öfke, suçluluk duyguları bütün hücrelerimizin beslendiği enerjide azalmalar yol açar.
  Sözlükte Kuantum ne anlama gelmektedir?
  Bir dalganın olası değerlerinin alt değer kümelerinden biri. Kelime anlamı 'miktar' dır.
    2. kuvantum anlamı miktar
    3. klasik fizikte hep sürekli birbüyüklük olarak algilanan ve böylece islemlere sokulan enerjininaslinda parçali da olabilecegini söylüyordu. Bundan dolayi yeni bulguya"miktar parça" anlaminda "kuantum1' denildi.