Kredikartı aidatından kurtulmanın 5 yolu

'Haberler' forumunda Pardus tarafından 7 Ara 2009 tarihinde açılan konu

 1. Kredikartı aidatından kurtulmanın 5 yolu  Yaklaşan yılbaşı nedeniyle bugünlerde yeniden gündeme gelen kredi kartı aidatları tüketiciyi bezdiriyor. Oysa aidattan kurtulmanın pratik 5 yolu var. İşte kredi kartı aidatından kurtulmanız için yapmanız gerekenler!

  Hüseyin Özay'ın haberi

  Yıl sonunun gelmesi ile birlikte milyonlarca kredi kartı kullanıcısının kabusu haline gelen ‘kredi kartı aidatı’ çilesi yeniden başladı.

  Birçok banka, yıllık kredi kartı aidat bedellerini müşterilerine göndermeye başladı. Tüketiciler de, 5 ile 70 lira arasında değişen kredi kartı aidatını ödemek istemiyor.

  Kredi kartı aidatı konusunda ise BDDK ve Sanayi Bakanlığı’na adeta şikayet yağıyor. Bu nedenle, kredi kartı aidatlarının geri almanın veya kredi kartı aidatını ödemenin yollarını sizler için araştırdık.

  İşte, tüketicilerin başvurduğu ve başarılı olduğu kredi kartı aidatını geri almanın beş yolu:

  • Kredi kartı aidatınızla ilgili olarak, her il ve ilçede kaymakamlık binası içinde bulunan Hakem Heyeti’ne başvuruda bulunabilirsiniz. Bunun için, borç ekstrenizin size ulaşma tarihi itibariyle üç ay içinde dilekçenizi vermeniz gerekiyor.

  • Kredi kartınızı aldığınız bankanın şubesine giderek, kredi kartı sözleşmenizin yenilenmesini isteyebilirsiniz. Yeni sözleşmede, kredi kartı aidatı bedelinin iptal edilmesini şart koşabilirsiniz.

  • Kredi kartı aidatının alınmasını önlemek için, bankanızla “harcama anlaşması” yapabilirsiniz. Birçok banka, belirli miktarda harcama taahhüdünde bulunan müşterilerinden kredi kartı aidatı almıyor.

  • Kredi kartı aidatını ödemek istemiyorsanız, her yıl kredi kartınızın türünü değiştirebilirsiniz. Bankalar, kredi kartlarından ilk yıl aidat almıyor. Dolaysıyla her yıl, kartınızı bir yıl kullandığınız için aidat ödeme zorunluluğunuz olmayacak.

  • Eğer tüm bunlarla uğraşmak istemiyorsanız, kredi kartınızı iptal ettirin. Kredi kartı borçlarınızı düzenli ödüyorsanız, banka sizi kaybetmek istemeyecektir. Kredi kartı aidatınız da tahsil edildiyse size iade edilecektir.
   
 2. Cevap: Kredikartı aidatından kurtulmanın 5 yolu

  düzenli kullanılması gerekir dikkat edilmeli diye düşünüyorum