Kredi Kartlarına Tek Limit Detayları Belli Oldu

'Haberler' forumunda ZeuS tarafından 16 Aralık 2011 tarihinde açılan konu


 1. [​IMG]


  Kredi Kartlarına Tek Limit Detayları Belli Oldu
  Kredi Kartı Sahiplerinin Dikkatine
  2012'de Kredi kartları ile ilgili yeni bir düzenleme yapılacak.Cüzdanınızda 10 kredi kartı bile olsa hepsinin tek bir ortak limiti olacak.Kredi Kartlarına Tek Limit Uygulaması Detayları.

  Yeni kredi kartlarında tek limit uygulaması, en çok cüzdanında birden fazla kredi kartı bulunduran ve ödeme kabiliyetini kaybettiği halde bir finansal mühendislik zekası göstererek bir kartın borcunu diğer karttan çektiği para ile ödeyenleri zorlayacak.
  Tek limit uygulamasının gelmesinin ardından, bu tarz hareket eden vatandaşlar, limiti aşan kredi kartlarını kullanamayacaklar. Kullanamadıkları takdirde de ya temerrüde düşecekler veya başka bir kanaldan temin ettikleri kaynak ile kredi kartı borçlarını kapatacaklar.
  2012'de devreye girmesi planlanan kredi kartına tek limit uygulamasıyla ilgili ayrıntılar şöyle;

  Kredi kartlarında limit kişinin yıllık gelirine göre belirlenecek. Kart sahiplerinin maaş ve diğer gelirleri toplanacak, belli bir oranı harcama limiti olarak tespit edilecek. İsteyen istediği banka veya bankalardan bu limiti aşmayacak şekilde kullanabilecek.
  Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu'nun 200 milyar lirayı aşan kredi kartı borçlarından rahatsızlığı nedeniyle bu yönde çalışma başlattığı belirtildi.
  Harcamaları kontrol altına almak ve riskleri azaltmak amacıyla kredi kartlarına tek limit uygulaması düşünülüyor.
  CNBC-e ​