Kredi Kartı Borçlularına Af

'Haberler' forumunda Wish tarafından 15 Haziran 2009 tarihinde açılan konu


 1. Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, 31 Mayıs 2009 tarihi itibariyle kredi kartı borcu temerrüde düşmüş olan 1 milyon 301 bin kişiye yönelik bir borç ödeme düzenlemesi yapıldığını açıkladı.

  Babacan, kredi kartı borcu bulunanların, kart borcunun oluştuğu tarihten itibaren bankaların mevduat faizinin 3 aylık ağırlıklı ortalaması baz alınarak ödenmesine olanak tanıyacaklarını söyledi.
  Yani kredi kartı borçluları, borçları hangi tarih itibariyle gerçekleştiyse, bu tarihten itibaren belirlenen oranlarda borç ana para ve faizini yeniden yapılandırabilecek.
  Bu bağlamda borçlarını yeniden yapılandıran borçlular, taksitle ödeme imkanına da sahip olacak.
  Borcunu 6 ay taksitle ödemek isteyenler için yüzde 1.04, 12 ayda ödemek isteyenler için yüzde 1.08, 24 ayda ödemek isteyenler için yüzde 1.18, 36 ayda ödemek isteyenler için ise yüzde 1.26 faiz uygulanacak.
  Babacan, verdiği bir örnekle yapılandırmayı şöyle özetledi:
  1000 TL borcu olan bir kişi Ocak 2006 tarihinden bu yana borçluysa yüzde 5.5'lik gecikme faiziyle bu borç 2.980 TL'ye gelmiş olacak. Yapılandırma halinde bu tutar 1.502 TL'ye gelecek.
  Bunu defaten ödeyen borçtan kurtulmuş olacak.
  6 ay Taksitlendirmek isteyenler ise 1.562 TL ödeyecek.
  36 ay ödemek isteyenler, ayda 52 TL ödeme ile borçtan kurtulacak

  -Milliyet Haber-
    2. Cevap: Kredi Kartı Borçlularına Af

  gerçekten ülkemizde ve çevremizde bu konuyla ilgili okadar çok mağdur vardıki umarım bu borç batağından çıkmalarına vesile olur bu uygulama bilgi ve paylaşımına teşekkürler wish...
    3. Cevap: Kredi Kartı Borçlularına Af

  Kredi kartları çok bilinçsizce kullanılıyor.Umarım bu uygulamayla insanlar borçlarından kurtulur ve kredi kartını bilinçli kullanırlar.tTeşekkürler Şekerciiim.:f40: